Edukacyjna przygoda z mitologią.

Kategoria: Projekt edukacyjny w gimnazjum
Opublikowano

Po raz kolejny okazało się, że mitologia starożytnej Grecji inspiruje do dziś. Młodzi pasjonaci mitów z klasy II C wybrali temat projektu „ZAINSPIROWANI MITEM - NASZ PROJEKT EDUKACYJNEJ GRY PLANSZOWEJ.” Punktem wyjścia do twórczych działań była historia Minotaura.

    Uczniowie z klasy II C Michał , Jakub , Mateusz, Szymon i Robert spisali się znakomicie. Plansza do gry w kształcie labiryntu ujęła wszystkich pomysłowością i precyzją wykonania. Zachwycano się również wspaniale wykonanym modelem Minotaura - jego miejsce jest pośrodku planszy oraz ciekawie zaprojektowanymi pionkami dla graczy i kostkami. Trzeba podkreślić, że pomysłowość, precyzja oraz zaangażowanie były niewątpliwymi atutami pracy tej grupy.

      Autorzy nadali grze tytuł ”LABIRYNT”, opracowali przejrzyste jej zasady dla dwóch graczy. Wprowadzili na planszy kolorowe pola, które odpowiadają wybranym dziedzinom z zakresu języka polskiego (kwestia charakteru edukacyjnego gry), gdy pionek gracza znajdzie się na takim polu, losuje on pytanie z określonej dziedziny i musi wykazać się wiedzą, inaczej traci punkty.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z sesji treningowej partii gry w wykonaniu samych autorów!

Zapraszamy na partię „LABIRYNTU” do sali 48 przy okazji szkolnych imprez.

Nad przebiegiem prac – z wielką przyjemnością – czuwała polonistka Mirella Grzanka.

Opracowała: Mirella Grzanka