Wernisaż fotograficzno – poetycki

Kategoria: Projekt edukacyjny w gimnazjum
Opublikowano

Dnia 2 marca 2016 r. w auli naszej szkoły odbył się autorski wernisaż fotograficzno – poetycki przygotowany przez uczennice klasy II B gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego, nad którym czuwała polonistka Mirella Grzanka.
Prace dziewcząt zostały wyeksponowane na dwóch skrzydłach wystawy- jedno nosiło tytuł „PÓŁMROK” i łączyło zdjęcia Julii Nity z cyklem poetyckim jej autorstwa o tym samym tytule. Uczennica dobrała do wykonanych zdjęć swoje teksty w taki sposób, aby stały się one metaforyczną interpretacją prezentowanych fotografii. Sporo przemyśleń pojawiło się w związku z tym u zwiedzających, co ją ogromnie ucieszyło.

Drugie skrzydło zostało zatytułowane „MAGIA ŚWIATŁA” - tu wystawiły swoje zdjęcia Karolina Piątek i Ewelina Zabielna. Fotografie przeniosły nas w świat piękna przyrody, architektury i portretu. Oddaliśmy się refleksji zainspirowanej tytułami zdjęć oraz dobranymi do nich przez autorki prac literackimi cytatami, które stały się wspaniałym, metaforycznym komentarzem do uchwyconej okiem obiektywu rzeczywistości. Pomocą w oprawie artystycznej wystawy służyła Madgalena Więzik.

Cieszymy się, że wernisaż spotkał się z ciepłym przyjęciem, dziękujemy wszystkim, którzy przyszli zwiedzić wystawę i porozmawiać z autorkami, dla których – jak same stwierdziły - był to niezwykły i niezapomniany dzień.

Opracowała: Mirella Grzanka