Spotkanie ze sztuką współczesną

Nadrzędna kategoria: Zajęcia przedmiotowe i pozalekcyjne Kategoria: Nietypowe lekcje
Opublikowano

Dnia  24 marca 2017 roku grupa gimnazjalistek z klas trzecich uczestniczyła w drugiej części warsztatów w Muzeum Śląskim w Katowicach. Pierwsze zajęcia były poświęcone spotkaniu ze sztuką Młodej Polski i poszukiwaniu  koncepcji  kompozycyjnej obrazów  mistrzów tamtego okresu, a dziś  był czas na posmakowanie kierunków  polskiej sztuki współczesnej.

Dzięki ciekawej koncepcji zajęć udało się wspaniale połączyć zwiedzenie galerii sztuki współczesnej z poznaniem wiodących kierunków  i spróbować  przekształcić – w trakcie warsztatów- dzieło sztuki XIX wieku w obraz,  nawiązujący w swej konwencji do neoekspresjonizmu, surrealizmu czy też ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Dziewczęta świetnie się spisały, prowadząca warsztaty była pełna podziwu dla ich inwencji twórczej. 

Wspaniale spędzony czas, spora dawka wiedzy  ze sztuki i oczywiście radość obcowania z nią. Z całą pewnością możemy polecić profesjonalnie przygotowane warsztaty  dla uczniów w nowej siedzibie Muzeum Śląskiego.  

muzeum1 24 03muzeum 24 03

Opracowała: Mirella Grzanka