Dzień Sienkiewiczowski

Nadrzędna kategoria: Zajęcia przedmiotowe i pozalekcyjne Kategoria: Nietypowe lekcje
Opublikowano

6 grudnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sienkiewiczowskiwydarzenie związane z obchodami ustanowionego przez Senat   Roku Henryka Sienkiewicza.
Senatorowie podkreślili, że Henryk Sienkiewicz "poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń”.

 W trakcie spotkań uczniowie mieli okazję poznać biografię noblisty, opinie innych twórców na temat powieści pisarza. Uczestniczyli także w wykładach interpretujących zagadnienia prezentowane w utworach Henryka Sienkiewicza. Wykłady przeplatały się z warsztatami, których celem było praktyczne wykorzystanie zdobytej już wiedzy. Zainteresowaniem młodzieży cieszyły się także krótkie inscenizacje fragmentów „Krzyżaków” i „Potopu”.

Ogólnoszkolne spotkanie stało się okazją do zaprezentowania wydanego przez ZSO nr 5 tomiku poezji uczennicy III klasy gimnazjum – Julii Nity.

Opracowała: Agnieszka Gurnacz