II LO na Dniu Otwartym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Nadrzędna kategoria: Oferta Gimnazjum nr 2 Kategoria: Klasa PATRONACKA
Opublikowano

17 marca Wydział Zdrowia Publicznego SUM zorganizował Dzień Otwarty, w którym wzięła udział młodzież naszej szkoły.
20160318 IMG 1149 69677e01ab

Uczniów powitała Dziekan Wydziału
dr hab. n. farm. Elżbieta Grochowska-Niedworok,
a dr n. biol. Grzegorz Dziubanek z Katedry i Zakładu Zdrowia Środowiskowego WZP przedstawił szczegółową ofertę edukacyjną Wydziału.

Wykład pt. "Psychologia na talerzu" wygłosiła mgr Agata Mitera z Katedry i Zakładu Podstawowych Nauk Medycznych WZP.

Dla młodzieży przygotowano liczne warsztaty i pokazy m.in. kuchni molekularnej, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można było zasięgnąć także porad dietetycznych, dowiedzieć się ile cukru znajduje się w popularnych produktach spożywczych, skorzystać z pomiaru wagi ciała i tkanki tłuszczowej, czy poddać się próbie wysiłkowej.

Uczniowie zapoznali się także z pracą laboratorium zdrowia środowiskowego, wzięli udział w warsztatach dotyczących astmy i alergii, poznali zastosowanie technologii informatycznych w biostatystyce oraz nauczyli się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Pełna fotorelacja:

http://www.sum.edu.pl/wiadomosci-lista/4556-dzien-otwarty-wydzialu-zdrowia-publicznego

Opracowała: Agnieszka Twardowska