Inauguracja Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w roku szkolnym 2015/2016

Nadrzędna kategoria: Wyjazdy Kategoria: Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne
Opublikowano

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zainaugurowało rok szkoły 2015/2016 corocznym RAJDEM UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I ABSOLWENTÓW DWÓJKI NA RÓWNICĘ!

18 września 2015r. z Zabrza wyruszyliśmy do Ustronia. Pierwszym etapem podróży były Katowice. Odbyliśmy godzinny spacer po ścisłym centrum miasta, poznając jednocześnie fragmenty jego historii. O godzinie 11 dotarłiśmy pociągiem do Ustronia-Polany, skąd wyruszyliśmy zielonym szlakiem na Równicę - szczyt górski o wysokości 885 m n.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim, położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy.

Na Równicy mieliśmy czas na posiłek i o godzinie 15.30 wyruszyliśmy szlakiem czerwonym w dół do Ustronia - Zdroju, gdzie wsiedliśmy do pociągu i po kilku godzinach podróży, o godzinie 20.30 wróciliśmy do Zabrza.

Impreza była bardzo udana pomimo niezbyt sprzyjającej aury. Cały dzień podchodziliśmy w chmurach, ale nie padało. Było za to bardzo przyjemnie i wesoło!