Uroczyste ślubowanie

Kategoria: Szkoła Podstawowa nr 37
Opublikowano

Dnia 13 października 2017 r. przeżywaliśmy ważne wydarzenie.
Uczniowie klas pierwszych, klasy czwartej i siódmej Szkoły Podstawowej nr 37 oraz klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego zostali oficjalnie przyjęci do naszej szkolnej społeczności.

Najpierw na uroczystości w auli spotkali się uczniowie szkoły podstawowej, wraz z zaproszonymi rodzicami, wychowawcami oraz dyrekcją naszego zespołu. Uczniowie przygotowali małą artystyczną niespodziankę, którą zaprezentowali przed oficjalnym ślubowaniem. Każda z klas pierwszych zaśpiewała piosenkę z motywem szkolnym, a uczniowie klasy czwartej przedstawili poetycką wizję końca wakacji i początku drogi w nowej szkole. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, a po nim pasowanie na ucznia, którego dokonała osobiście pani dyrektor naszego zespołu , co wzbudziło najżywsze zainteresowanie wśród dzieci.
Każdy z uczniów na zakończenie uroczystości otrzymał imienny akt nadania miana ucznia Szkoły Podstawowej nr 37.
Miłą niespodziankę sprawili nam pierwszoklasiści, którzy zaśpiewali jeszcze dla nas – już połączonymi siłami- ciepłą piosenkę o wartości przyjaźni.

Następnie mieli swoją uroczystość siódmoklasiści oraz licealiści. Ślubowanie także dla nich było ważnym przeżyciem.

Cieszymy się, iż mogliśmy przyjąć do naszej społeczności młodych ludzi, którzy wyznaczać będą odtąd z nami wspólne drogi do kolejnych sukcesów.

Opracowała: Mirella Grzanka