W roku szkolnym 2019/2020 otwieramy dwie klasy pierwsze dla uczniów,
którzy ukończyli naukę w szkole podstawowej.

KLASA

HUMANISTYCZNO-JĘZYKOWA

Grupa humanistyczna

Od klasy pierwszej uczniowie uczą się
wiedzy o społeczeństwie na poziomie  rozszerzonym,

deklarują także wybór jednego (1) albo dwóch (2) rozszerzeń spośród następujących przedmiotów:

historia

drugi język obcy

język polski

Grupa językowa

Od klasy pierwszej uczniowie uczą się
języka polskiego na poziomie rozszerzonym,

historia

drugi język obcy

wiedza o społeczeństwie

KLASA

MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

Grupa matematyczna

matematyki na poziomie  rozszerzonym,

biologia

informatyka

chemia

fizyka

Grupa przyrodnicza

biologii na poziomie rozszerzonym,

informatyka

chemia

fizyka

geografia

Punkty przyznawane w rekrutacji za oceny:

z języka polskiego, matematyki, najlepszej z języka obcego i informatyki

Regulamin rekrutacji
do II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu
dla uczniów, którzy ukończyli szkołę podstawową.

ulotka2019

2019podst

CZYM JEST STEM?

stem1

STEM – cztery litery przyszłości!

STEM to dziedziny, w których specjaliści są obecnie najbardziej poszukiwani na rynku pracy. Taki trend, według prognoz światowych, ma utrzymać się przez kolejne 20 lat. Realizowane w naszej szkole projekty mają zachęcić młodzież do podejmowania dalszego kształcenia w tych dziedzinach, dlatego współpracujemy m.in. z Politechniką Śląską i Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Ponadto prowadzimy zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki, stosując innowacyjne metody pracy. Dzięki temu zostaliśmy uhonorowani nagrodą w Międzynarodowym Konkursie STEM4YOU Competition jako jedna z najbardziej innowacyjnych placówek oświatowych w Europie!

Nauczymy Cię umiejętnie korzystać z osiągnięć współczesnej nauki. Zostaniesz MISTRZEM KODOWANIA dzięki zajęciom programowania z elementami robotyki.

Poznasz tajniki chemii i przyrody w praktyce.

Przygotujemy Cię do studiowania na następujących kierunkach:

MEDYCYNA, STOMATOLOGIA, FARMACJA, ANALITYKA MEDYCZNA, KIERUNKI INŻYNIERYJNE, MATEMATYKA, EKONOMIA, ZARZĄDZANIE, LOGISTYKA

DLA HUMANISTÓW

dla humanistow

Kompetencje miękkie kluczem do sukcesu!

Prowadzone w naszej szkole zajęcia i realizowane projekty oprócz nabywania konkretnej wiedzy kształtują pożądane przez pracodawców umiejętności miękkie. Zaliczają się do nich: komunikatywność, kreatywność, asertywność, umiejętność pracy w grupie i gotowość do działania.

Nasze sztandarowe i długoletnie projekty to debaty oksfordzkieprogram szkół stowarzyszonych UNESCO, konkursy Wiedzy o Zabrzu i Wiedzy o Języku Polskim, wymiana międzynarodowa, zajęcia teatralne i wiele innych.

Debaty oksfordzkie przygotowują do wystąpień publicznych, oswajają, hartują, dodają odwagi nawet najbardziej nieśmiałym mówcom. W przyszłości żadna rozmowa kwalifikacyjna nie będzie już dla Ciebie stresem ani wyzwaniem.

Stałym elementem funkcjonowania naszej szkoły jest również wolontariat. Realizujemy go we współpracy m.in. z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Przygotujemy Cię do studiowania na następujących kierunkach:

PRAWO I ADMINISTRACJA, STUDIA FILOLOGICZNE, TURYSTYKA, NAUKI SPOŁECZNE, HISTORIA, PSYCHOLOGIA, FILMOZNAWSTWO I KULTURA MEDIÓW, DYPLOMACJA EUROPEJSKA