W roku szkolnym 2019/2020 otwieramy dwie klasy pierwsze dla uczniów,
którzy ukończyli naukę w gimnazjum.

 

 

W KLASACH PIERWSZYCH:

zwiększona liczba godzin języka angielskiego (poziom rozszerzony),
możliwość wyboru nauki drugiego języka spośród:
j. niemieckiego, j. włoskiego, j. francuskiego

 

OD KLASY DRUGIEJ
WYBÓR ROZSZERZEŃ SPOŚRÓD:

biologia, chemia, fizyka, matematyka, geografia, informatyka,
język polski, język obcy, historia, wiedza o społeczeństwie

Punkty przyznawane w rekrutacji 
za oceny:

z języka polskiego, matematyki, najlepszej z języka obcego i informatyki

 

 

 

 

Regulamin rekrutacji
do II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu
dla uczniów, którzy ukończyli gimnazjum

 

ulotka2019GIM

 

ulotka2019

 

 

 

CZYM JEST STEM?

stem1

STEM – cztery litery przyszłości!

STEM to dziedziny, w których specjaliści są obecnie najbardziej poszukiwani na rynku pracy. Taki trend, według prognoz światowych, ma utrzymać się przez kolejne 20 lat. Realizowane w naszej szkole projekty mają zachęcić młodzież do podejmowania dalszego kształcenia w tych dziedzinach, dlatego współpracujemy m.in. z Politechniką Śląską i Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Ponadto prowadzimy zajęcia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i informatyki, stosując innowacyjne metody pracy. Dzięki temu zostaliśmy uhonorowani nagrodą w Międzynarodowym Konkursie STEM4YOU Competition jako jedna z najbardziej innowacyjnych placówek oświatowych w Europie!

Nauczymy Cię umiejętnie korzystać z osiągnięć współczesnej nauki. Zostaniesz MISTRZEM KODOWANIA dzięki zajęciom programowania z elementami robotyki.

Poznasz tajniki chemii i przyrody w praktyce.

 

Przygotujemy Cię do studiowania na następujących kierunkach:

MEDYCYNA, STOMATOLOGIA, FARMACJA, ANALITYKA MEDYCZNA, KIERUNKI INŻYNIERYJNE, MATEMATYKA, EKONOMIA, ZARZĄDZANIE, LOGISTYKA

 

 

DLA HUMANISTÓW

dla humanistow

Kompetencje miękkie kluczem do sukcesu!

Prowadzone w naszej szkole zajęcia i realizowane projekty oprócz nabywania konkretnej wiedzy kształtują pożądane przez pracodawców umiejętności miękkie. Zaliczają się do nich: komunikatywność, kreatywność, asertywność, umiejętność pracy w grupie i gotowość do działania.

Nasze sztandarowe i długoletnie projekty to debaty oksfordzkieprogram szkół stowarzyszonych UNESCO, konkursy Wiedzy o Zabrzu i Wiedzy o Języku Polskim, wymiana międzynarodowa, zajęcia teatralne i wiele innych.

Debaty oksfordzkie przygotowują do wystąpień publicznych, oswajają, hartują, dodają odwagi nawet najbardziej nieśmiałym mówcom. W przyszłości żadna rozmowa kwalifikacyjna nie będzie już dla Ciebie stresem ani wyzwaniem.

Stałym elementem funkcjonowania naszej szkoły jest również wolontariat. Realizujemy go we współpracy m.in. z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca.

 

Przygotujemy Cię do studiowania na następujących kierunkach:

PRAWO I ADMINISTRACJA, STUDIA FILOLOGICZNE, TURYSTYKA, NAUKI SPOŁECZNE, HISTORIA, PSYCHOLOGIA, FILMOZNAWSTWO I KULTURA MEDIÓW, DYPLOMACJA EUROPEJSKA