Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Turniej w siatkówce z okazji 27 finału WOŚP !!!❤❤❤

W turnieju udział wzięło 7 drużyn złożonych z uczennic i uczniów klas:
5a i 8a SP 37
3a/3b/3c/3n G2
1a i 2a II LO
Klasa 5a, z której zgłosiły się dwie drużyny rozegrała mecz towarzyski w "Przerzucankę".
Klasy starsze rozegrały turniej siatkówki składający się z fazy eliminacyjnej (metoda pucharowa), by później
rozegrać w grupach A (drużyny zwycięskie w eliminacjach) oraz B (drużyny przegrane w eliminacjach) turniej każdy z każdym.

Po zaciętych bojach wyniki przedstawiają się następująco:
1 miejsce - 2a LO
2 miejsce - 3ab Gim
3 miejsce - 3n Gim
4 miejsce - 3c Gim
5 miejsce - 8a SP
6 miejsce - 1a LO

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.

WOŚP w Dwójce - podsumowanie

W piątek 8. 01. i poniedziałek 12. 01 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu zagrała

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!indeks

Celem było wsparcie zakupu urządzeń medycznych
dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia
godnej opieki medycznej seniorów.

W piątek zorganizowaliśmy:

- zajęcia relaksacyjne
- szkolne karaoke
- turniej siatkówki
- spotkania przybliżające ideę i dokonania Orkiestry

Zapoznaliśmy się, dzięki Adrianowi St. (kl. 3cG), Agnieszce J.
i Marcie G. (kl. 2aG) z zasadami pierwszej pomocy.
Piękną oprawę muzyczną spotkań stworzyli Bettina Sz. (kl. 3cG) i Jakub P. (kl. 3aLO).

A później….., później bawiliśmy się podczas rokowego koncertu z młodym  i bardzo
energetycznym zespołem The Branchers z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu w składzie Natalia i Szymon Gałązka, Tomasz Sowa. Zespół znalazł wśród nas wielu fanów.

Spotkanie zakończył występ duetu Katarzyna W. (kl. Ib LO) i Paweł H. (absolwent naszego gimnazjum, obecnie uczeń I LO).

Cały dzień sprzedawaliśmy ciasta.

W poniedziałek odbyła się wywołująca wiele emocji licytacja darów przekazanych na rzecz Orkiestry.
Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się gadżety Górnika Zabrze oraz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca.

W sumie zebraliśmy 701,43 gr!

Wszystkim dziękujemy, zwłaszcza nie wymienionym z nazwiska, licznym organizatorom, pomocnikom, darczyńcom.
Tym, którzy się pocili i tym którzy się relaksowali.

Bez Waszego zaangażowania Orkiestra by nie zagrała!

Fajnie, że można się bawić i pomagać!

Opracowała: Mariola Chrubasik

Licytacja WOŚP

12541067 866755300108096 4775963104810680949 n

Do licytacji włączyła się również Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca i TAK dla Transplantacji przekazując na ten cel koszulki i gadżety Fundacji!!!

Opracowała: Mariola Chrubasik

Podsumowanie WOŚP w Dwójce!

Spieszymy donieść, iż 10.01.2015 r. II LO i Gimnazjum nr 2 w Zabrzu miały zaszczyt i wielką satysfakcję zagrać z WOŚP. Już w piątek rozegraliśmy turniej piłki siatkowej, a nasi kwestarze ruszyli
z puszkami, apelując o grosik na szczytny cel do każdego ucznia i nauczyciela. W sobotę w ZSO nr 5 w Zabrzu społeczność szkolna i  mieszkańcy Zabrza wysłuchać mogli koncertu, na którym energetycznie zagrały Meinusch Project i zespół Demoralizator, a także soliści i zespoły dbające o klimatyczne nastroje słuchaczy: Tosia Szostak, Kamil Nych, Aleksandra Werszner, Damian Zwoliński, Justyna Zwolińska. Muzyka rozbrzmiewała w murach Dwójki od 17.00 do 23.00.
Podczas licytacji wspaniałych gadżetów orkiestrowych i podarowanych nam przez Górnik Zabrze przedmiotów kolekcjonerskich udało się zebrać ponad 1100 zł. W puszkach zaś naliczyliśmy 652,74 zł,  a podczas Turnieju Piłki Siatkowej: 153,2 zł. Co razem ostatecznie daje kwotę...1905,94zł.!!! Pieniądze zbieraliśmy zgodnie z celem 23. Finału WOŚP dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Także wbrew defetystom i na przekór hejterom udało nam się zorganizować imprezę, tym samym dowiedliśmy, że duch w narodzie nie ginie, a w młodzieży drzemie ogromny potencjał!
Już dziś deklarujemy, że w przyszłym roku znów zagramy!
A sama WOŚP niech gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Wszystkim, którzy pomogli w naszej akcji i wszystkim darczyńcom - dziękujemy!

Więcej artykułów…

1. Oj będzie się działo!