Z wizytą w schonisku "Psitulmnie"

Nadrzędna kategoria: Pomagamy Kategoria: Psitulmnie
Opublikowano

Kiedy zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę karmy i koców dla zwierząt ze schroniska "Psitulmnie", spodziewaliśmy się, że nasz apel spotka się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Rzeczywiście, nasze oczekiwania spełniły się: z kilkoma ciężkimi i sporych rozmiarów torbami mogliśmy pojechać do schroniska, które przy dużej pomocy oraz wsparciu mieszkańców Zabrza i uczniów wielu szkół opiekuje się bezdomnymi zwierzętami, głównie psami i kotami.

Miłym przeżyciem był dla nas spacer z pieskami, które na co dzień pozbawione są takiej przyjemności jak przechadzka ze swoją panią/panem/przyjacielem, a także głaskanie kotków upominającymi się o "mizianie".

Po wizycie w schronisku zadajemy sobie pytanie: Dlaczego tak rzadko zabiera się zwierzęta ze schroniska, jeśli stwarza się ich przyszłym właścicielom tak dobre warunki (darmowa sterylizacja, szczepienia itp.).
Może po obejrzeniu tych zdjęć ktoś zabierze pod swój dach jakiegoś pieska lub kotka?

Zachęcamy Was do systematycznego przynoszenia tego, co moze się w schronisku przydać.