KLASA PATRONACKA

Informacje prasowe nt. podpisania umowy patronackiej z Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca

- Gość Niedzielny

- Nowiny Zabrzańskie

- TVZ

- UM Zabrze

- Tak dla transplantacji

FUNDACJA ŚLĄSKIEGO CENTRUM CHORÓB SERCA I MY

"Masz Dar Życia"

"Masz Dar Życia" - 27 lutego 2018r. mieliśmy niezmierny zaszczyt gościć cudownych ludzi związanych z transplantacją.
Pani Agata Magnes ze swoim synem Antosiem, któremu ofiarowała swoją wątrobę. Pan Jan Malinowski, 11 lat po przeszczepie serca. Działacz, zawsze chętny do propagowania idei transplantacji. Pan Michał Bernacki, żyje dzięki transplantacji płuc. Niezmiernie skromny i ciepły człowiek. Pan Dawid Zimkowski, otrzymał nerkę i każdego dnia całym sobą dziękuje za dar życia.
Historia każdego z biorców i dawców pokazała nam, jak kruche jest nasze życie i jak ważna jest decyzja na TAK.

Opracowała: Agnieszka Twardowska

Uroczystość nadania prof. dr. hab. n. med. Marianowi Zembali miana Ambasadora Szkoły

14 czerwca 2017 r. odbyła się w naszej szkoleDSC 0568 uroczystość nadania

prof. dr. hab. n. med. Marianowi Zembali miana Ambasadora Szkoły.

Dziękujemy Panu Profesorowi za wskazywanie swoją postawą drogi, którą powinni iść młodzi ludzie, za troskę o przygotowanie młodzieży do aktywnego i pełnego empatii życia oraz za wspieranie naszej szkoły na forum miasta i regionu.

Uczniowie i Grono Pedagogiczne
Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego doceniają wpływ postaci
Prof. Mariana Zembali na misję szkoły.

Z wizytą w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi

18 maja 2016 roku Klasa Patronacka gimnazjum i liceum odwiedziła Fundację Rozwoju Kardiochirurgii imienia Profesora Zbigniewa Religi.
Na wykładach dowiedzieliśmy się o tworzeniu sztucznego serca.
Uczniowie za pomocą robotów i zmechanizowanych urządzeń uczestniczyli w wirtualnej operacji oraz sami operowali urządzeniami współpracującymi z komputerami.

Bardzo edukacyjne, badawczo, a zarazem ciekawie!

Opracowała: Agnieszka Twardowska