Sukces naszych uczniów w konkursie poetyckim!

Emilia odbiera dyplom z rk wicenaczelnik Wydziau Owiaty   Maria Warzecha 1024x768

27 lutego 2020 r. dwoje uczniów z kl.V a odebrało dyplomy
i nagrody zdobyte w konkursie literackim pod hasłem:

„O pasjo! O profesjo! O powołanie!” organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Zadaniem uczniów było napisanie 3-zwrotkowego wiersza o odkrywaniu swojego życiowego powołania i pasji oraz o tym, czy pasję i powołanie można wykorzystać zawodowo.

Każdą zwrotkę należało rozpocząć apostrofą.

Mimo że było to zadanie bardzo trudne, wiersze napisali prawie wszyscy uczniowie kl.V a!

W konkursie na szczeblu miejskim naszą szkołę reprezentowali: Paweł Ś., Jakub W., Emilia K., Krzysztof B., Marta G., Piotr Rz.,
Krzysztof M., Szymon S..

Decyzją jury I miejsce w Zabrzu przyznano Emilii Kukli – autorce wiersza pt. „Przepis na sukces”.
Uzasadnienie nagrody: Za wnikliwość w realizacji tematu oraz zgrabną puentę.

II miejsce zajął Krzysztof Bartos za wiersz pt. „Czym w życiu się zająć?”.
Uzasadnienie nagrody: Za finezję połączoną z determinacją przy poszukiwaniu odpowiedzi na kluczowe pytania z tekstu.

E.KUKLA DYPLOM   Maria Warzecha 558x768  K.BARTOS DYPLOM   Maria Warzecha 558x768

Uroczystość wręczenia nagród z udziałem władz Zabrza odbyła się na Wydziale Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Prawdziwą atrakcją była możliwość zwiedzenia uczelnianych laboratoriów.
Dziekan Wydziału Zarządzania miał dla laureatów niezwykłą niespodziankę: każdy z nich mógł uderzyć w specjalny gong – jest to przywilej, którego doświadczyć może student tego wydziału tylko jeden raz – po obronie pracy magisterskiej.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim wymienionym wyżej uczniom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły!

Zwycięstwo młodych tancerzy!

Drugoklasiści reprezentujący naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Tańca organizowanym przez Klub Taneczny Forum Zabrze zwyciężyli pokonując między innymi szkoły z Zabrza i Rudy Śląskiej.

Gratulujemy młodym tancerzom i życzymy dalszych sukcesów!

85229569 2739104076167483 8657399629047922688 o

Z życia świetlicy - wyróżnienie w konkursie na szczeblu wojewódzkim!

Uczniowie klas drugich w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.
Tytuł konkursu brzmiał: „Radca prawny na Śląsku. Zawód zaufania publicznego”.

Temat był bardzo trudny, zwłaszcza dla tak małych dzieci, ale po wielu godzinach przygotowań powstały bardzo ciekawe prace.

Do reprezentowania naszej szkoły, ale i miasta, bo konkurs odbywał się na szczeblu wojewódzkim, wybrano prace Madzi, Zosi, Emilki i Julki oraz pracę zespołową.

Nasza szkoła – SP 37 – otrzymała wyróżnienie!

O konkursie można przeczytać tutaj:

A to nasze prace:

Jesteśmy wśród zwycięzców CodeWeek 2019!

Cieszymy się bardzo z wyróżnienia!

Szanowni Państwo!71873147 1277983465706990 6680588528167944192 n

Z radością informujemy, że znaleźli się Państwo w gronie zwycięzców konkursu „1000 pierwszych inicjatyw zgłoszonych do Codeeek2019”, organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK!

Zarejestrowane przez Państwa na codeweek.eu wydarzenie było jednym z pierwszych inicjatyw wspierających CodeWeek2019!

Chcemy nagrodzić Państwa natychmiastowe zaangażowanie.

Zwycięzcy konkursu otrzymują publikację pt. „Zabawy w programowanie offline”.

Tegoroczne obchody CodeWeek 2019 obfitowały w naszej szkole w liczne i bardzo atrakcyjne  wydarzenia.

Część z otrzymanych przez nas certyfikatów dostępna jeż już w galerii:

W naszej szkole kodują już najmłodsi!

Zajęcia mają dużą różnorodność - od kodowania unplugged z wykorzystaniem robotów edukacyjnych - OZOBOTÓW po kodowanie online i naukę programowania m.in. z wykorzystaniem platform umożliwiających programowanie z wykorzystaniem wizualnego języka programowania - ozoblockly.pl, scratch.mit.edu. Dzieci kodują również na platformie code.org.

Włączyliśmy się również w Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować".

Nasza nauczycielka zajęć informatycznych i informatyki została nominowana przez The EU Code Week Team - CodeWeek Leading Teacher for Poland na tegoroczną edycję CodeWeek!

72294117 2459250150819545 6529456669200482304 o

Uczniowska Odznaka Jakości za udział w projekcie eTwinning!

Nasi zdolni uczniowie wraz z nauczycielami dzięki kreatywnej pracy zdobyli Uczniowską Odznakę Jakości za udział w projekcie eTwinning pt. Zagrajmy w kropki, czyli Dot Day 19. Głównym celem projektu było ukazanie, że w każdym z nas jest moc i talent, który można odkryć. Pomóc nam w tym może nauka i zabawa, a przede wszystkim warto dzielić się tym z innymi. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną podejmowali wiele wyzwań z różnych dziedzin: plastycznej, matematycznej, informatycznej, w których królowała kropka jako motyw przewodni Dnia Kropki. W naszej szkole odbył się nawet z tej okazji Pokaz Talentów. Poprzez udział w projekcie wymieniliśmy się inspiracjami i mogliśmy poczuć moc jaką ma KROPKA.

Czekamy na Dzień Kropki 2020!

Klasa 2a zwycięzcą konkursu!

Udało się !

Klasa 2a zwycięzcą konkursu organizowanego przez #Radioccm ,, Wakacyjne Wspomnienia " .

Uczniowie otrzymali od Radia (@radioccm ) piękne nagrody w postaci gier edukacyjnych, które zostały wręczone dzisiaj przez p. Dyrektor Agnieszkę Gurnacz podczas apelu .

Dziękujemy serdecznie!