Od wiosny do lata… Dobra passa naszych zdolnych uczniów w konkursach humanistycznych!

Kategoria: Nasze osiągnięcia

Najpierw 12 marca eliminacje miejskie Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego 2018w których naszą szkołę reprezentowały Ula  i Julia z kl. II b gimnazjum.

Dziewczyny w mistrzowski sposób zaprezentowały wiersze:

Julia – „O rodzicach” Ludwika Jerzego Kerna

Ula – „Komar, niewielkie licho” Adama Mickiewicza.

Ula wystąpiła z towarzyszeniem akordeonu. – instrumentu, na którym uczy się grać w szkole muzycznej.

Do finału przeszła Ula i 7 maja w Teatrze Nowym odebrała z rąk wiceprezydenta Zabrza Jana Pawlucha II nagrodę!

Gratulujemy obu naszym reprezentantkom, zwłaszcza że dopiero zadebiutowały w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim!

15 marca w Bytomiu odbył się wojewódzki Konkurs Krasomówczy w ramach Debaty Śląskiej.
Niekwestionowaną faworytką była przewodnicząca naszego szkolnego samorządu Natalia!

Natalia już w zeszłym roku reprezentowała naszą szkołę, ale też miasto Zabrze w tym bardzo trudnym i wymagającym konkursie.

W marcu wygłosiła mowę na temat: „Być dumnym ze Śląska”.
Jej występ był tak charyzmatyczny, że otrzymała najważniejszą nagrodę – Nagrodę Publiczności!
Specjalną nagrodę przyznał jej też Związek Górnośląski.

Natalia, jesteś dumą naszej szkoły i naszego miasta!

Ostatni miesiąc roku szkolnego to sukces dwóch dziewczyn z kl.II a i II b gimnazjum w VII Międzyszkolnym Konkursie „Mój ulubiony bohater literacki”.

Wiktoria wykonała pracę przedstawiającą Ciri, bohaterkę „Wiedźmina” i zdobyła wyróżnienie.

Sonia zdobyła II nagrodę za pracę w trudnej kategorii – wykonała kukiełkę Zygfryda de Loewe.

Wiktoria i Sonia to bardzo utalentowane dziewczyny i cieszymy się, że są uczennicami naszej szkoły i nas reprezentują!