Z KONCERTOWĄ WIZYTĄ W ARESZCIE ŚLEDCZYM W ZABRZU

Kategoria: MEDIA O NAS
Opublikowano

W ramach współpracy z Aresztem Śledczym w Zabrzu, młodzi artyści gimnazjum i liceum wystąpili z Koncertem Noworocznym dla osadzonych, a uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania prokryminalnym postawom młodzieży.
     Wizyta w areszcie pozwoliła na uświadomienie konsekwencji odpowiedzialności za czyny karalne oraz przybliżyła rzeczywistość otaczająca osoby pozbawione wolności. Była to również doskonała okazja do zaznajomienia się ze specyfiką oraz warunkami pracy funkcjonariuszy i pracowników zabrzańskiego aresztu.

Różnorodność artystycznych popisów wykonanych przez przygotowanych artystów sprawiła, że koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem zebranej publiczności. Wspaniały nastrój przeniósł osadzonych do rodzinnych domów, dziecięcych marzeń, poza więzienne mury, wywołując na niejednej twarzy szczere wzruszenie.

Areszt gościł naszych zdolnych muzyków w składzie:

O. Tomasz – klarnet, klawisze, lider zespołu,
Sz. Bettina – wokal,
Z. Nicola – wokal,
G. Marta – wokal,
C. Emilia – wokal,
P. Jakub – puzon,
D. Anna – skrzypce,
S. Patrycja – gitara,
O. Magdalena – akordeon,
B. Weronika – interpretacja wiersza,
P. Kacper – pokaz tańca pop ping,
M. Dawid – konferansjer.

O powodzeniu kontynuowanej inicjatywy świadczą słowa kpt. Katarzyny Gorzkowskiej : „Dziękuję, w imieniu Dyrektora Aresztu Śledczego w Zabrzu, własnym oraz skazanych – za występ, pozytywną energię, powiew świeżości i optymizmu jaki zostawiliście za murami :)”

Gratulujemy kolejnego udanego występu!

Dyrekcji oraz funkcjonariuszom Aresztu Śledczego w Zabrzu składamy podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie dla nas atrakcyjnych warsztatów!

RELACJA ZABRZAŃSKIEJ SŁUŻBY WIĘZIENNEJ Z TEGO DNIA