Dwójka z MOTOSERCEM!

Kategoria: MEDIA O NAS
Opublikowano

18 kwietnia 2015 II Liceum Ogólnokształcące oraz Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca po raz pierwszy włączyły się do akcji MOTOSERCE. Kolejna już VII edycja Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa organizowana przez klub motocyklowy INVADERS MC POLAND oraz Polski Czerwony Krzyż, oddział Zabrze.
Szkolna Grupa Ratowników Medycznych pod opieką pani Krystyny Zapart reprezentowała szkołę w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Drużyn Ratowników Medycznych PCK, uczniowie liceum i gimnazjum pełnili funkcję animatorów i wspólnie z najmłodszymi propagowali zdrowy styl życia, promowali szkołę, Fundację SCCS oraz honorowo oddawali krew.

Jako szkoła wzięliśmy też udział w konkursie dla szkół, polegającym na zebraniu jak największej ilości krwi i zwyciężyliśmy przechodni puchar Motoserce.

Pomimo zimna nasze serca były gorące!