VII edycja Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu

Nadrzędna kategoria: Konkursy w szkole Kategoria: Miejski Konkurs Wiedzy o Zabrzu
Opublikowano

12 grudnia 2018r. w auli naszej szkoły ZSO nr 5 odbyła się  VII edycja Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO,
Prezydenta Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki -Szulik oraz ZNP Oddział Zabrze Sekcja Bibliotekarska.

KWoZ 2018 6

 

Gośćmi naszymi byli:

Pan Dariusz Walerjański, radny miasta Zabrze, historyk, który wygłosił wykład na temat „ZABRZE – KAMIENNA KSIĘGA
Pan Jan Pawluch, Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze
Pani Teresa Ładoś, Inspektor w Wydziale Oświaty
oraz Pani Róża Mordyńska, Przewodnicząca Sekcji Bibliotekarskiej ZNP Oddział Zabrze.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat naszego miasta, a także ją pogłębić poprzez wysłuchanie wykładu Pana Dariusza Walerjańskiego, a także oglądając wystawę starych fotografii Zabrza udostępnioną przez Zabrzańskie Muzeum Miejskie.

KWoZ 2018 19

W konkursie brało udział:

7 szkół podstawowych, 3 gimnazja, 5 liceów ogólnokształcących i 2 technika.

Uczestnicy wykazali się znakomitą wiedzą odpowiadając na pytania związane z historią i kulturą naszego miasta. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody m. in. bilety wstępu ufundowane przez ZKWK Guido, Teatr Nowy, Aquarius, zabrzańskie Multikino, powerbanki zakupione z funduszy projektu Wydziału Oświaty, książki i albumy  o Śląsku zakupione przez ZNP Oddział Zabrze, gadżety z logo miasta, a także kupony do pizzerii Gruby Benek.