Finał III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zabrzu

Nadrzędna kategoria: Konkursy w szkole Kategoria: Miejski Konkurs Wiedzy o Zabrzu
Opublikowano

3 grudnia 2014r. odbył się w naszej szkole finał „III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Zabrzu", który otrzymał patronat honorowy Polskiego Komitetetu ds. UNESCO, Prezydenta Miasta Zabrze Małgorzaty Mańkę-Szulik i Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Zastępca Prezydenta Miasta Krzysztof Lewandowski osobiście uczestniczył w zmaganiach uczestników. Imprezie towarzyszył wykład historyka Dariusza Walerjańskiego „Zabrzańskie skarby i niezwykłości" przewodniczącego Jury konkursu oraz wystawa akwareli „Spojrzenie w przeszłość. Przemysłowe Zabrze w akwareli" pana Józefa Jonika, który brał udział w imprezie i opowiedział zebranym o swoich dziełach. Podczas imprezy uczestnicy sprawdzili i pogłębili swoją wiedzę o naszym mieście. Zwycięzcami III edycji konkursu na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zostali: I miejsce Natalia Musiał z I LO, II miejsce Dawid Węgrzyński IV LO, III miejsce Martyna Kamieniarz VII LO. Zwycięzcy gimnazjaliści to: I miejsce Jowita Pieniążkowska z Gimnazjum nr 10, II miejsce Daniel Mika Gimnazjum nr 16, III miejsce Andrzej Piechaczek Gimnazjum nr 16. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody, m. in. podwójne wejściówki na ZKWK Guido i na Kąpielisko Aquarius, pendrivy, markowe długopisy, albumy oraz gadżety z logo miasta.

Organizatorzy: Teresa Kasza, Halina Binkowska,Klaudia Drewniok-Jagodzińska, Danuta Myl.