Finał „IV Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu”

Nadrzędna kategoria: Konkursy w szkole Kategoria: Miejski Konkurs Wiedzy o Zabrzu
Opublikowano

1 grudnia 2015r. w naszej szkole odbył się finał „IV Miejskiego Konkursu Wiedzy o Zabrzu”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli:
Polski Komitet ds. UNESCO, Prezydent miasta Zabrze pani Małgorzata Mańka-Szulik i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Zastępca Prezydenta Miasta Jan Pawluch oraz kierownik Wydziału oświaty Marek Torbus osobiście uczestniczyli w zmaganiach uczestników.

Uczestnicy konkursu w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu mieli okazję nie tylko sprawdzić, ale również pogłębić swoją wiedzę. Imprezę uświetnił wykład na temat historii nazwy „Zabrze”, historyka, pana Dariusza Walerjańskiego, przewodniczącego Jury konkursu.
Konkursowi towarzyszyła także wystawa akwareli „Zabytkowe kościoły i budynki mieszkalne” pana Józefa Jonika, który brał udział w imprezie i opowiedział zebranym o swoich pracach.

W finale konkursu wzięli udział przedstawiciele 11 gimnazjów i 9 szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy rozwiązywali 20 minutowe testy związane z historią i kulturą naszego miasta. Pytania ułożone były na podstawie bibliografii zawartej w regulaminie. Wyłonieni po części pisemnej uczestnicy ze szkół ponadgimnazjalnych zaprezentowali prezentacje multimedialne dotyczące najciekawszych miejsc w Zabrzu, a gimnazjaliści brali udział w loterii pytań.

Zwycięzcami IV edycji konkursu na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zostali:
I miejsce Natalia M. z I LO, II miejsce Dawid W. z IV LO ex aequo II miejsce Jowita P. z VII LO

Zwycięzcy gimnazjaliści to:
I miejsce Rafał R. z Gimnazjum nr 1, II miejsce Szymon S. Gimnazjum nr 10, III miejsce Wojciech T. z Gimnazjum nr 1. 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody, m. in. podwójne wejściówki na ZKWK Guido, do Teatru Nowego, na Kąpielisko Aquarius, do Multikina, pendrivy, markowe długopisy, albumy, gadżety z logo miasta oraz kupony na pizzę do Restauracji Gruby Benek.
Osoby odpowiedzialne za organizację to: Teresa Kasza, Danuta Myl, Klaudia Drewniok-Jagodzińska, Halina Binkowska. Członek Jury: Agnieszka Gurnacz. Dekoracje: Lidia Knull.