VI Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Czy znasz swój język ojczysty?

Nadrzędna kategoria: Konkursy w szkole Kategoria: Konkurs Wiedzy o Języku Polskim
Opublikowano

VI Konkurs Wiedzy o Języku Polskim
Czy znasz swój język ojczysty?

Nauczyciele ZSO nr 5 w Zabrzu zapraszają do udziału w VI edycji Konkursu Wiedzy o Języku Polskim

Czy znasz swój język ojczysty?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów trzecich klas gimnazjum i uczniów liceum. Etap szkolny odbędzie się 24 lutego 2015r. Uczestnicy rozwiążą test, który będzie zawierał polecenia sprawdzające znajomość języka polskiego i umiejętność posługiwania się nim. W trakcie eliminacji szkolnych zostanie wyłoniona trzyosobowa reprezentacja, która będzie uczestniczyła w finale konkursu. Finał odbędzie się 17 marca 2015r. o godz. 11.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu (ul. Piłsudskiego 29).

Regulamin konkursu: http://zso5.zabrze.pl/konkursy/konkurs-wiedzy-o-jezyku-polskim

Zapraszamy do udziału w konkursie, którego celem jest budzenie motywacji do poznawania języka polskiego i systematyzowanie wiedzy o nim.