Podsumowanie Jubileuszu 70-lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu

Kategoria: JUBILEUSZ SZKOŁY 2018
Opublikowano

Szanowni Państwo,

22 września 2018 roku świętowaliśmy obchody dla nas, społeczności Dwójki szczególne, jubileusz 70-lecia istnienia II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.

Fot. Paweł Janicki


Z tej okazji mieliśmy nie tylko zaszczyt i wielką przyjemność goszczenia Państwa, Absolwentów Dwójki, w murach szkoły, ale i podjęcia szeregu inicjatyw dla uhonorowania części z Państwa, by następne pokolenia mogły czerpać wzór i inspirację z tych, którzy tę właśnie zabrzańską szkołę wybrali i ukończyli.

Kolejny już raz to właśnie Absolwenci pamiętali o Jubilatce, to Oni zgłosili się do Dyrekcji z deklaracją pomocy przy organizacji obchodów i Zjazdu Absolwentów Dwójki.
Obok najstarszego pokolenia Absolwentów z niezawodnym Bogusławem Grzegorzakiem, który kolejny już raz od samego początku czuwał na straży, by wszystkie wypracowane przez lata tradycje obchodów jubileuszu zostały zachowane, podziękowania należą się Alicji Standio - Machalskiej, Katarzynie Wiernej - Widerze, Joachimowi Gmyrkowi i Januszowi Machowi, Zbigniewowi Żyrkowi i Ewie Mykietów – Turczyńskiej.
Do pracy nad kształtem obchodów włączyły się Dyrektorki: Danuta Kruczkowska i Lilianna Winter oraz emerytowane, ale pełne energii, nauczycielki: Maria Teresa Gorczyca, Celina Góra, Ewa Rytt - Cupiał (Absolwentka II LO), Janina Motylewicz. To właśnie dzięki tym Paniom i Panom, a także Pani Ewie Wegner, która podjęła się trudu obsługi administracyjnej i finansowej Zjazdu mogły się realizować ambitne wizje dotyczące jubileuszu.
Ze strony szkoły pieczę nad działaniami podjęła Dyrekcja w osobach Anny Ligockiej - Żyły, Agnieszki Gurnacz i Joanny Sosnowskiej (Absolwentki), zaś nauczyciele: Iwona Janecka, Maria Głowacka (Absolwentka), Beata Dziembała (Absolwentka), Katarzyna Kwiatek - Grabarska (Absolwentka), Halina Binkowska (Absolwentka), Mariola Chrubasik, Mirosław Mazurkiewicz, Tomasz Kozłowski podjęli cały szereg wypracowanych przez Komitet Organizacyjny inicjatyw. 
Do współpracy dołączyli Marian Oslislo, Tomasz Wagner, Przemysław Juroszek oraz wielu młodszych Absolwentów, których mogliśmy podziwiać podczas finałowego koncertu w DMiT.

Przez cały rok Komitet Organizacyjny obchodów jubileuszu spotykał się systematycznie, pomysłów padało całe mnóstwo, z wielu niestety trzeba było zrezygnować, gdyż ograniczały nas środki finansowe, a jednak kształt ostateczny pozostawi w naszej pamięci wiele pozytywnych emocji i satysfakcji.
logo jubileusz

Zgodnie w tradycją poprzednich Zjazdów logo 70-lecia Dwójki zaprojektował Absolwent dr hab. Michał Minor, prof. ASP.

Dzięki życzliwości kilkorga sponsorów udało się sfinansować baner i pozyskać środki na niezbędne materiały.

Wszystkim Absolwentom, Nauczycielom, Uczniom, Sponsorom i  całemu Personelowi Administracyjno - Gospodarczemu dziękujemy za wszelką pomoc i stworzenie atmosfery sprzyjającej zorganizowaniu Zjazdu z okazji 70-lecia naszego Liceum.

Ciąg dalszy podsumowań wkrótce! Poświęcone będą księdze, uroczystości w DMiT oraz imprezie w szkole.