Szanowni Państwo Absolwenci, prosimy o korzystanie z oficjalnej strony Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu,
w którego skład wchodzi II Liceum Ogólnokształcące.
Na innych stronach ukazują się błędne informacje dotyczące szkoły.

JUBILEUSZ SZKOŁY

22.09.2018

Szanowni Państwo, udostępniamy dla wszystkich zainteresowanych księgę wydaną z okazji jubileuszu 70-lecia.

Screenshot 20181107 064139 Drive

Autorem zdjęć jest Paweł Janicki

logo jubileusz

Logo JUBILEUSZU SZKOŁY zaprojektował absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu
dr hab. Michał Minor, prof. ASP.

KOMITET HONOROWY

WSPOMNIENIA

ZNANI ABSOLWENCI

INFORMACJE BIEŻĄCE

ZGŁOSZENIA

Podsumowanie Jubileuszu 70-lecia II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu

Szanowni Państwo,

22 września 2018 roku świętowaliśmy obchody dla nas, społeczności Dwójki szczególne, jubileusz 70-lecia istnienia II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu.

Fot. Paweł Janicki

Z tej okazji mieliśmy nie tylko zaszczyt i wielką przyjemność goszczenia Państwa, Absolwentów Dwójki, w murach szkoły, ale i podjęcia szeregu inicjatyw dla uhonorowania części z Państwa, by następne pokolenia mogły czerpać wzór i inspirację z tych, którzy tę właśnie zabrzańską szkołę wybrali i ukończyli.

Kolejny już raz to właśnie Absolwenci pamiętali o Jubilatce, to Oni zgłosili się do Dyrekcji z deklaracją pomocy przy organizacji obchodów i Zjazdu Absolwentów Dwójki.
Obok najstarszego pokolenia Absolwentów z niezawodnym Bogusławem Grzegorzakiem, który kolejny już raz od samego początku czuwał na straży, by wszystkie wypracowane przez lata tradycje obchodów jubileuszu zostały zachowane, podziękowania należą się Alicji Standio - Machalskiej, Katarzynie Wiernej - Widerze, Joachimowi Gmyrkowi i Januszowi Machowi, Zbigniewowi Żyrkowi i Ewie Mykietów – Turczyńskiej.
Do pracy nad kształtem obchodów włączyły się Dyrektorki: Danuta Kruczkowska i Lilianna Winter oraz emerytowane, ale pełne energii, nauczycielki: Maria Teresa Gorczyca, Celina Góra, Ewa Rytt - Cupiał (Absolwentka II LO), Janina Motylewicz. To właśnie dzięki tym Paniom i Panom, a także Pani Ewie Wegner, która podjęła się trudu obsługi administracyjnej i finansowej Zjazdu mogły się realizować ambitne wizje dotyczące jubileuszu.
Ze strony szkoły pieczę nad działaniami podjęła Dyrekcja w osobach Anny Ligockiej - Żyły, Agnieszki Gurnacz i Joanny Sosnowskiej (Absolwentki), zaś nauczyciele: Iwona Janecka, Maria Głowacka (Absolwentka), Beata Dziembała (Absolwentka), Katarzyna Kwiatek - Grabarska (Absolwentka), Halina Binkowska (Absolwentka), Mariola Chrubasik, Mirosław Mazurkiewicz, Tomasz Kozłowski podjęli cały szereg wypracowanych przez Komitet Organizacyjny inicjatyw.
Do współpracy dołączyli Marian Oslislo, Tomasz Wagner, Przemysław Juroszek oraz wielu młodszych Absolwentów, których mogliśmy podziwiać podczas finałowego koncertu w DMiT.

Przez cały rok Komitet Organizacyjny obchodów jubileuszu spotykał się systematycznie, pomysłów padało całe mnóstwo, z wielu niestety trzeba było zrezygnować, gdyż ograniczały nas środki finansowe, a jednak kształt ostateczny pozostawi w naszej pamięci wiele pozytywnych emocji i satysfakcji.
logo jubileusz

Zgodnie w tradycją poprzednich Zjazdów logo 70-lecia Dwójki zaprojektował Absolwent dr hab. Michał Minor, prof. ASP.

Dzięki życzliwości kilkorga sponsorów udało się sfinansować baner i pozyskać środki na niezbędne materiały.

Wszystkim Absolwentom, Nauczycielom, Uczniom, Sponsorom i  całemu Personelowi Administracyjno - Gospodarczemu dziękujemy za wszelką pomoc i stworzenie atmosfery sprzyjającej zorganizowaniu Zjazdu z okazji 70-lecia naszego Liceum.

Ciąg dalszy podsumowań wkrótce! Poświęcone będą księdze, uroczystości w DMiT oraz imprezie w szkole.

PROGRAM OBCHODÓW ŚWIATOWEGO ZJAZDU ABSOLWENTÓW ZABRZAŃSKIEJ DWÓJKI

10 lat temu, podczas trzeciego już Światowego Zjazdu Absolwentów Dwójki było 300 absolwentów na zdjęciu pod DMiT (z lotu ptaka). logo jubileuszA w balu i spotkaniach uczestniczyło ok. 500 osób.

Już wiemy, że uda się pobić rekord sprzed dekady. Mamy 447 zgłoszeń, a czekamy jeszcze do 14.09. na zgłoszenia Koleżanek i Kolegów, chcących uczestniczyć
w obchodach jubileuszu Szkoły.

PROGRAM OBCHODÓW

ŚWIATOWEGO ZJAZDU ABSOLWENTÓW
ZABRZAŃSKIEJ DWÓJKI

9.00 – 10.00
Msza św. koncelebrowana w intencji Absolwentów, Uczniów, Nauczycieli, Pracowników Dwójki (żyjących i tych, którzy odeszli…) w kościele św. Andrzeja ul. Wolności 196.
Złożenie kwiatów na grobach świętej pamięci Dyrektorów: Elżbiety Siemaszkiewicz i Józefa Antoniaka

Od 10.30 do 12.00
Rejestracja uczestników Zjazdu w DMiT , odbiór pakietu Absolwenta (Zjazdownik autorstwa Bogusława Grzegorzaka oraz Księga Jubileuszowa = 177 stron wspomnień i wzruszeń, gadżety niespodzianki)

12.00 – 14.00