Pierwszy Maraton Matematyczny za nami!

Nadrzędna kategoria: Inicjatywy Kategoria: Maraton Matematyczny
Opublikowano

Od 9.00 do 17.00 w sobotę... 30 uczniów pod czujnym okiem matematyczek...

Królowa Nauk jest z Was dumna!
W maratonie pozostaje do pokonania jeszcze 34,195 godziny...
Kolejny etap 10 stycznia 2015r. Już dziś zapraszamy!

VIII Maraton Matematyczny
22 listopada 2014 roku odbył się pierwszy etap kolejnego (już ósmego!) Maratonu Matematycznego
w II Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu. Impreza ta kierowana jest głównie do uczniów trzecich klas liceum, ma na celu zarówno popularyzowanie matematyki, jak i wspieranie młodych ludzi w żmudnych, ale również satysfakcjonujących przygotowaniach do egzaminu maturalnego z matematyki.
Formuła wielogodzinnych zmagań z ciekawymi, nietypowymi zadaniami o różnym stopniu trudności przyciąga uczniów, dlatego to wydarzenie wpisało się w kalendarz roku szkolnego jako impreza odbywająca się cyklicznie.