Maraton Matematyczny

Nadrzędna kategoria: Inicjatywy Kategoria: Maraton Matematyczny
Opublikowano

VIII Maraton Matematyczny

22 listopada 2014 roku odbędzie się pierwszy etap kolejnego (już ósmego!) Maratonu Matematycznego w II Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu.

Impreza ta kierowana jest głównie do uczniów trzecich klas liceum, ma na celu zarówno popularyzowanie matematyki, jak i wspieranie młodych ludzi w żmudnych, ale również satysfakcjonujących przygotowaniach do egzaminu maturalnego z matematyki.

Formuła wielogodzinnych zmagań z ciekawymi, nietypowymi zadaniami o różnym stopniu trudności przyciąga uczniów, dlatego to wydarzenie wpisało się w kalendarz roku szkolnego jako impreza odbywająca się cyklicznie.

W tym roku szkolnym:
I etap – 8 godzin – 22 listopada (sobota) 2014r.
start – 900
meta – 1700
Trasa:
Liczby rzeczywiste
Wyrażenia algebraiczne
Równania i nierówności

Potem w maratonie pozostanie do pokonania jeszcze 34,195 godziny...
Kolejny etap 10 stycznia 2015r.

Serdecznie zapraszamy!!!