Reprezentacja Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich bierze udział w III Charytatywnym Turnieju Debat Oksfordzkich

Nadrzędna kategoria: II LO Kategoria: Aktualności II LO
Opublikowano

88261611 506540993390851 433768461122928640 n1   Aleksandra Potoczny Gajewska 1024x682


Nasza wspaniała Drużyna Pierścienia (Dominika, Aleksandra, Emilia, Jakub), będąca częścią Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich, godnie przeszła swój chrzest bojowy, startując w III Charytatywnym Turnieju Debat Oksfordzkich „Debatuj z sercem”, który w tym roku odbył się w Katowicach w dniach 7-8.03.2020r.

Nasi debatanci dzielnie stawiali czoła przeciwnym drużynom, podnosząc swoje kompetencje językowe, szlifując warsztat retoryczny, ćwicząc sztukę augmentacji oraz kontrargumentacji. Cenne wskazówki sędziów zarówno po wygranych, jak i przegranych debatach pozwolą nam się rozwijać i z sukcesem startować w kolejnych debatach, a chcemy więcej!

W turnieju udział wzięli w charakterze wolontariuszy również inni członkowie SKDO (Weronika, Sonia, Julia, Ola). Angażując się w rolę sekretarzy, mogli przyglądać się debatom oraz obradom sędziów, co było równe cennym doświadczeniem.

Przez dwa dni towarzyszyło nam mnóstwo emocji, wspaniała atmosfera, cudowni ludzie, a wszystkiemu przyświecał szczytny cel - zebrane pieniądze zasilą Fundację Sląskiego Centrum Chorób Serca.

Działanie na rzecz potrzebujących wpisane jest w tradycje Dwójki!

 

{gallery}2020_debatuj_zsercem{/gallery}