Rozwój Kompetencji Cyfrowych z Media 3.0

Nadrzędna kategoria: II LO Kategoria: Aktualności II LO
Opublikowano

Nasi uczniowie z klas licealnych wzięli 28 października 2019 r. udział w certyfikowanym szkoleniu pt: "Rozwój Kompetencji Cyfrowych z Media 3.0".


Program został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Jest realizowany w 6 krajach Europy. W Polsce  warsztaty organizuje FundacjaMedia30  oraz Przestrzeńfromfacebook.

Szkolenie obejmowało 2 moduły:  INNOWACJE i CYBERBEZPIECZEŃSTWO
 
Na warsztatach uczestnicy zapoznali się z metodą tworzenia innowacji nazywaną myśleniem projektowym i sprawdzą, jak można szybko wypróbować swój pomysł, by znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Myślenie projektowe jest podejściem, które zachęca do kreatywnego poszukiwania rozwiązań, także z wykorzystaniem technologii, które można wykorzystać nie tylko w życiu zawodowym. Natomiast CYBERBEZPIECZEŃSTWO to warsztat, podczas którego uczestnicy otrzymali praktyczne wskazówki, jak można bezpiecznie korzystać z urządzeń podłączonych do Internetu oraz dowiedzieli się, jakie pułapki zastawiają na użytkowników oszuści i co można zrobić, by ochronić siebie/swój biznes przed osobami wyłudzającymi dane personalne i przed złośliwym oprogramowaniem.
 
 {gallery}2019_szkolenie_lo{/gallery}