BohaterON- włącz historię!

Nadrzędna kategoria: II LO Kategoria: Aktualności II LO
Opublikowano

W pierwszej połowie października uczniowie klas 1abLO oraz 2aLO wzięli udział w ogólnopolskim projekcie BOHATERON – włącz historię! 2

W ramach akcji odbyły się  warsztaty o tematyce związanej z Powstaniem Warszawskim, prowadzone przez  P. Aleksandra Potoczny-Gajewska. Podczas  zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się nie tylko  z przyczynami, przebiegiem oraz skutkami powstania, ale również historią pojedynczych bohaterów tych tragicznych wydarzeń.

Po obejrzeniu filmu „Historia bez cenzury- Powstanie Warszawskie” ze świetnym wynikiem rozwiązali zadania na Kahoot.pl.


Zwieńczeniem projektu było własnoręczne wykonanie kartki dla Powstańca. Przygotowane laurki z wieloma wzruszającymi życzeniami i podziękowaniami trafią niebawem do rąk żyjących wciąż Powstańców Warszawskich.

 

{gallery}2019_bohateron{/gallery}