Młodzi Głosują

Nadrzędna kategoria: II LO Kategoria: Aktualności II LO
Opublikowano

72634755 2436521559925429 2749943864570675200 n

 

Od początku października w II LO trwa kampania „Młodzi Głosują”, której patronatem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej
W ramach projektu młodzież z klasy 1c i 1d LO przygotowała akcję pro-frekwencyjną uświadamiającą ważność wyborów oraz ankietę „Głosuję TAK/głosuję NIE”, która pokazała dlaczego młodzi ludzie głosują/nie głosują w wyborach.  Wyniki ankiety posłużyły do podjęcia dyskusji na lekcjach WOS: Dlaczego warto głosować?  

Uczniowie naszej szkoły mogli w ostatnim czasie zapoznać się z programami wyborczymi komitetów startujących w wyborach w naszym okręgu, dzięki czemu, będą mieli możliwość świadomie zagłosować już 10 listopada podczas prawyborów parlamentarnych  „Młodzi Głosują”.  

W przeddzień młodzieżowych wyborów odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Parlamencie RP, w którym zwyciężyła reprezentacja klasy 1d LO w składzie : Sonia, Katarzyna, Julia i Jowita. Drugie miejsce zajęła klasa 2a LO, trzecie - 1ab LO, czwarte - 1c LO.

Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!