Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu w Programie AI Schools Academy!

Nadrzędna kategoria: II LO Kategoria: Aktualności II LO

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu w Programie #AISchoolsAcademy !!!
Zajęcia z zakresu sztucznej inteligencji rozpoczynamy już w październiku!62240496 2816788055030106 4313174010260094976 n

Za Synerise:

Sztuczna inteligencja pojawi się w polskich szkołach już od września!

W piątek odbyła się w Warszawie konferencja programu edukacyjnego AI Schools & Academy

Wraz z naszymi partnerami, przedstawiliśmy zgromadzonym dyrektorom i nauczycielom szkół oraz przedszkoli szczegóły operacyjne programu nauczania sztucznej inteligencji w polskich placówkach oświatowych na rok szkolny 2019/2020.

Przez ostatnie tygodnie pracowaliśmy wraz z przedstawicielami Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz pozostałymi partnerami nad przygotowaniem merytorycznym materiałów edukacyjnych do pilotażu.

Do pierwszej edycji programu zgłosiło się ponad 300 placówek. Wydelegują one 500 zespołów złożonych z uczniów chcących zapoznać się z tajnikami sztucznej inteligencji.

Partnerami głównymi programu są: Microsoft PolskaEY CareersBank Pekao S.A. i ŻABKA - mały wielki sklep. I
nicjatywę wsparły dodatkowo CarrefourCCC Shoes & Bagseobuwie.pl, Media Expert, Fundacja Orange, Oriflame, PZU SA Polski Fundusz Rozwoju.

Więcej informacji: https://aischools.pl