Dzień Nowych Technologii w Edukacji - 21.03.2018r.

Nadrzędna kategoria: II LO Kategoria: Aktualności II LO
Opublikowano

21 marca 2018 r. w Dniu Nowych Technologii w Edukacji  uczniowie ZSO nr 5 w Zabrzu oraz zaproszeni uczniowie zabrzańskich gimnazjów będą mieli okazję uczestniczyć w szeregu spotkań poświęconych technologiom.

Jednym z punktów programu będzie udział w wykładach przeprowadzonych przez pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach:28951325 1621164997961402 5744169839551840256 n

1. dr inż. Adam Heyduk "Co można dostrzec w obrazie cyfrowym - współczesne zastosowania przetwarzania obrazów"

2. mgr inż. Paweł Kołodziejczyk "Jak myślą ludzie, a jak "myślą" komputery"

Kolejną propozycję będą stanowiły warsztaty prowadzone przez nauczycieli ZSO nr 5:

1. Warsztaty Zwiedzamy Polskę - kodowanie z OZOBOTAMI

2. Warsztaty Polowanie na kaczki - programowanie w Scratchu

3. Warsztaty - Pomiar obwodu Ziemi - udział w Międzynarodowym Projekcie - Eratosthenes Experiment 2018 - Eksperyment Eratostenesa

(The Eratosthenes Experiment is organised with the collaboration of the Hellenic Mathematical Society, the participation of the UNESCO regional bureau for Science and Culture in Europe, Venice (Italy) and is approved by the Department of Education in Greece.)

http://eratosthenes.ea.gr/

4. Warsztaty w ramach  Konkursu NASA Obserwatorzy wiosennego nieba

NASA GLOBE Clouds: Spring Cloud Observations Data Challenge!

Prowadzenie obserwacji nieba i chmur, z wykorzystaniem aplikacji mobilnych GLOBE Observer i GLOBE Data Entry . Zbierane w aplikacji dane to źródło cennych informacji dla naukowców NASA Langley Research Center w Wirginii (USA), badających klimat i pogodę na Ziemi między innymi przy wykorzystaniu danych satelitarnych.

http://globe.gridw.pl/obserwatorzynieba

5. Warsztaty - przeprowadzenie obserwacji przyrodniczej z wykorzystaniem aplikacji mobilnej INaturalist

I Naturalist - projekt z zakresu nauki obywatelskiej oraz serwis społecznościowy przyrodników, wolontariuszy oraz biologów oparty na idei nanoszenia na mapy i publikowania obserwacji gatunków roślin, zwierząt i grzybów. Użytkownicy iNaturalist mogą publikować obserwacje organizmów w formie fotografii, nagrań audio lub obserwacji wizualnych. Obserwacje zostaną opublikowane poprzez aplikację mobilną. Informacje zebrane przez projekt są wartościowym, publicznie dostępnym źródłem danych wykorzystywanym przez różne projekty naukowe, muzea, ogrody botaniczne, parki oraz inne organizacje

https://www.inaturalist.org/

Całodzienne spotkanie uświetni występ CRYSTAL STRING QUARTET (Kwartetu smyczkowego założonego przez studentki i absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

Crystal String Quartet 2 fot. Micha Sikora 560x400