Konkurs Wiedzy o Języku Polskim, marzec 2018

Nadrzędna kategoria: II LO Kategoria: Aktualności II LO
Opublikowano

We wtorek 13 marca 2018 r. odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym finał Konkursu Wiedzy o Języku Polskim Czy znasz swój język ojczysty? 

W językowych zmaganiach wzięli udział uczniowie zabrzańskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Gościliśmy finalistów wyłonionych w trakcie eliminacji przeprowadzonych w wielu szkołach. Uczestnicy finałowych konkurencji wykazali się wszechstronną znajomością polszczyzny.

O miejsca na podium walczyli przedstawiciele Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 10, II Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 2,  Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych.

Gratulujemy zwycięzcom! 

{gallery}konk_jpolski_2018{/gallery}