„il Bel Paese” - etap ogólnopolski!

Nadrzędna kategoria: II LO Kategoria: Aktualności II LO
Opublikowano

W dniu 16 marca 2018 roku nasze uczennice Ewa S.,kl. 3b LO i Agnieszka W., kl. 3b LO, uczestniczyły w VIII Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego  „il Bel Paese” (etap ogólnopolski), który odbył się w IX Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego we Wrocławiu.

Gościem honorowym konkursu była Konsul Honorowa Republiki Włoch we Wrocławiu Pani Monika Kwiatosz, która przywitała nas bardzo serdecznie.

Przed testem pisemnym, uczennice miały okazję wysłuchać wykładu Pana Ugo Rufino, dyrektora Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie oraz Pana Alessandro Saglio przedstawiciela Włoskiej Izby Handlowo- Przemysłowej w Polsce, a także Pani Danieli Mancini, nauczycielki Szkoły Języka Włoskiego „Scudit” z Rzymu, autorki książek poświęconych gramatyce włoskiej.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i finał konkursu. In bocca al lupo!

 {gallery}2018_konk_wloski{/gallery}

Opracowała: Aleksandra Szabłowska