II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu

MATURA

II Liceum Ogólnokształcące wśród 100 najlepszych śląskich liceów i 5 w Zabrzu!

(Według rankingu miesięcznika PERSPEKTYWY - 2017)

II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu - INNY WYMIAR NAUKI!

Od 70 lat kształcimy przyszłych naukowców, lekarzy, architektów, prawników i artystów.
Od 40 lat jesteśmy Szkołą Stowarzyszoną UNESCO.
Organizujemy międzynarodowe wyjazdy i przedsięwzięcia – odwiedziliśmy już niemal całą Europę.
Jesteśmy wśród 100 najlepszych śląskich liceów – według rankingu „Perspektyw”.
Od lat patronuje nam Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca,
a Ambasadorem naszej szkoły jest prof. Marian Zembala.

Współpracujemy z Politechniką Śląską.

Rozwijamy talenty naukowe, sportowe i artystyczne!

Stawiamy na naukę!

UMOWY PATRONACKIE

27 marca 2017 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 podpisał umowę z Wydziałem Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

Celem współpracy jest popularyzacja kształcenia technicznego.

ZSO nr 5 kładzie szczególny nacisk na działalność klas STEM, w związku z tym współpraca    z Politechniką ma  duże znaczenie w procesie kształcenia uczniów deklarujących chęć poszerzania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań. Szkoła proponuje uczniom wycieczki dydaktyczne, udział w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Śląskiej oraz zajęcia warsztatowe w  pracowniach specjalistycznych i laboratoriach.

Zdjęcia: Wydział Górnictwa i Geologii, Politechnika Śląska

W dniu 19 marca 2015 roku, nastąpiło uroczyste podpisanie
UMOWY PATRONACKIEJ
pomiędzy
Fundacją Śląskiego Centrum Chorób Serca a Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu.

Nasza szkoła stara się stwarzać warunki sprzyjające wszechstronnemu rozwojowi ucznia,
jego dalszemu kształceniu, motywuje go do samodzielności
przygotowuje do aktywności w środowisku lokalnym i w świecie współczesnym.

II Charytatywny Turniej Debat Oksfordzkich "Debatuj z sercem"

Projekt bez tytuu 2

Serdecznie zapraszamy na II Charytatywny Turniej Debat Oksfordzkich "Debatuj z sercem",
który odbędzie się w dniach 2 - 3 marca 2019 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w
Zabrzu.

Celem turnieju, oprócz promowania idei debaty oksfordzkiej, jest zebranie funduszy na udział dzieci po przeszczepie w rajdzie rowerowym organizowanym przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Organizatorami turnieju są II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu, Fundacja "Projekty Edukacyjne" i Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Patronaty honorowe

Małgorzata Mańka - Szulik - Prezydent Miasta Zabrze
dr Jan Olbrycht - poseł do Parlamentu Europejskiego.

Debatować przyjadą drużyny z całej Polski m.in. Olsztyna, Krakowa Lublińca oraz sędziowie m.in. z Gdańska, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Warszawy.

Program:

2 marca 2019 r.

11.00 - uroczyste otwarcie

11.15 - 12.15 - wykład Pawła Nowaka
Mów jak TED - zrozum, każdy może być dobrym mówcą
(Paweł Nowak obiecał, że jeśli podczas jego wykładu w auli będzie 100 osób, wpłaci 500 zł na cel turnieju)

12.30 - 16.30 - faza grupowa turnieju

17.00 - spotkanie z osobami po przeszczepach, ich najbliższymi:
- Jadwigą Hermanowicz mamą ś.p. Anielki
- Agatą Magnes mamą Antosia
- Alankiem Rybaniec

3 marca 2019 r.

9.30 - 12.30 - faza pucharowa turnieju
13.00 - finał turnieju
14.00 - zakończenie

program Debatuj z sercem

Anna Skiendziel 7

Zgoda

DZIEŃ TRANSPLANTOLOGA

Dnia 14 stycznia 2019 uczestniczyliśmy w Śląskim Centrum Chorób Serca w prelekcji: DZIEŃ TRANSPLANTOLOGA.

Wielkie osobowości medyczne min.: Prof. M. Zembala, Prof. P. Przybyłowski, dr hab. M.O. Zembala, prof. M. Zakliczyński, dr M. Ochman, lek. M. Urlik, dr T. Stącel, dr M. Nęcki, dr hab. R. Król, Dr W. Saucha, dr S. Sekta dokonywały podsumowania roku transplantacji serca, płuc, nerek, wątroby .

Czujemy wielkie wyróżnienie i wsparcie ze strony Profesora Mariana Zembali – DZIĘKUJEMY

Więcej artykułów…

1. Bardzo dziękujemy!
  2. Czym jest Biblia?
  3. Pierwsze spotkanie online z niezwykłą Susan Marie Sesay i jej podopiecznymi z Save the Young Girls Foundation z Sierra Leone
  4. 1,2,3 - Polska - sukcesy w konkursie wojewódzkim!
  5. Dla Niepodległej
  6. Wycieczka "Niepodległa"
  7. Wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego ZSO nr 5 w Zabrzu
  8. Po wielkich urodzinach Dwójki! (2)
  9. I miejsce w Grze Miejskiej - Industrial Treasures Hunt!
  10. Wygraliśmy 30 000 dofinansowania na utworzenie najnowocześniejszej ekopracowni!
  11. "Projekt 1918. Nowa rzeczywistość" koordynowany jest przez II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu i I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej
  12. II Liceum Ogólnokształcące wśród 100 najlepszych śląskich liceów i 5 w Zabrzu!
  13. Nasze uczennice w XII Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego!
  14. Nasze doświadczenie w edukacyjno-badawczym Programie GLOBE zostało zaprezentowane na międzynarodowym spotkaniu w Szwajcarii.
  15. Posłanie z okazji jubileuszu 40-lecia członkostwa Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu w sieci Szkół Stowarzyszonych UNESCO
  16. „il Bel Paese” - etap ogólnopolski!
  17. Konkurs Wiedzy o Języku Polskim, marzec 2018
  18. Dzień Nowych Technologii w Edukacji - 21.03.2018r.
  19. Urodziny z wielką pompą!
  20. Zajęcia survivalowe w II LO
  21. "Masz Dar Życia"
  22. Sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego!
  23. WALENTYNKI Z KULTURĄ
  24. "Zabrzańska szkoła jedną z najbardziej innowacyjnych placówek oświatowych w Europie!"
  25. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu jedną z najbardziej innowacyjnych szkół w Europie. Zwycięzca europejskiego konkursu STEM4YOU Competition!