Debiut uczniów kl.V a na deskach teatru!

Nadrzędna kategoria: Szkoła Podstawowa nr 37 Kategoria: Aktualności SP 37
Opublikowano

3Dnia 11 grudnia uczniowie klasy 5 a wzięli  udział
w XI edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA MAŁĄ FORMĘ 
TEATRALNĄ O CHARAKTERZE PROFILAKTYCZNYM „PROFORMA”.

Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań wyrażających empatię, koleżeństwo, współpracę, dobrą komunikację, pomoc i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz wskazywanie korzyści płynących ze zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od alkoholu, narkotyków, e-uzależnień, „dopalaczy” i innych substancji psychoaktywnych.

     W skład zespołu teatralnego weszło osiem osób: Marta, Magda, Emilka, Wiktoria, Kuba, Szymon, Krzysiek i Dominik.  Zaprezentowały one sztukę pt. „Cudowny lek”.

    Występ na deskach teatru Pałacu Młodzieży w Katowicach był dużym przeżyciem, biorąc pod uwagę fakt, że nasi uczniowie wystąpili w profesjonalnym teatrze, na bardzo dużej scenie, przed sporą publicznością i przed jury. Była to też okazja, żeby zobaczyć teatr z drugiej strony widowni, czyli od kulis.

    Pozostali uczniowie z kl.V a oglądali występ kolegów i innych zespołów z widowni. Tym samym mogli zapoznać się ze sztukami szkolnych teatrów poświęconymi profilaktyce uzależnień i zobaczyć, jak różnorodnie ta tematyka została pokazana.

W konkursie wzięło udział 350 uczestników, ponad 40 zespołów z województwa śląskiego.  Konkurencja była ogromna, ale możemy być zadowoleni, bo nasz występ był nader udany!

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w styczniu.

 

{gallery}2019_5a_konkurs{/gallery}