Wygraliśmy 30 000 dofinansowania na utworzenie najnowocześniejszej ekopracowni!

Fantastyczna wiadomość!
Już niebawem najnowocześniejsza ekopracownia w naszej szkole!

Z radością informujemy, że nasz projekt "Zielona Pracownia 2018" jest jednym z zwycięzców w IV edycji konkursu na utworzenie szkolnych ekopracowni.

Tym samym otrzymamy dofinansowanie w wysokości 30 000 zł na utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych.

Autorką projektu jest nasza absolwentka Emilia Ferdin, a współautorem projektu architekt Adam Boruszka.

wizualizacja 2

Od września ruszamy w MegaMisję!!!

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 37 w Zabrzu zakwalifikowała się do do trzeciej edycji największego programu edukacyjnego skierowanego dla szkół podstawowych - #MegaMisji. 11218059 1001267396570363 8588767660975213573 n

Zwycięskie 200 placówek od września będzie realizować zajęcia, które nauczą najmłodszych kreatywnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Zwycięskie szkoły wyłoniła komisja konkursowa pod przewodnictwem Krzysztofa Kosińskiego z Fundacji Orange w składzie:
Barbara Krywoszejew i Katarzyna Górkiewicz z Fundacji Nowoczesna Polska, Katarzyna Ławecka i Dominika Zimecka z Fundacji Gerere, Iwona Kamińska, Ekspertka ds. edukacji, Agnieszka Beśka – Zasadowska, trenerka, coach, nauczyciel konsultant.

Ocenie podlegał film konkursowy:

megamisja

Dotychczas do programu zakwalifikowało się 600 szkół z całej Polski. Zrealizowano 25 tysięcy zajęć podnoszących cyfrowe kompetencje najmłodszych. Podczas cotygodniowych lekcji dzieci zdobywały kompetencje z 11 obszarów tematycznych.

Teraz kolejne grupy nauczą się m.in.:

• Jak szukać informacji w różnych źródłach;
  • Jak bezpiecznie prezentować się w sieci;
  • Czym różni się przekaz audio od przekazu video
  • Jakie prawa przysługują autorowi;
  • Jak edytować proste grafiki;
  • Jak bezpiecznie komunikować się przez media;
  • Czym różni się reklama od informacji;
  • Jak nagrać i odtworzyć plik video;
  • Czym różni się uwiecznienie od upublicznienia wizerunku;
  • Czym jest programowanie.

Tak ważne dziś i w przyszłości kompetencje cyfrowe oraz społeczne dzieci mogą zdobyć poprzez zabawę.
Fundacja Orange robi wszystko, by była to świetna i niezapomniana przygoda.
Gwarantuje to przebywanie w cyfrowym laboratorium z Julką, Kubą i Psotnikiem. Już wkrótce przekonają się o tym kolejne szkoły.

Nie możemy się doczekać, kiedy dołączą do naszej MegaMisyjnej społeczności. – mówi Krzysztof Kosiński, koordynator programu z Fundacji Orange.

W czasie trwania MegaMisji, realizując kolejne obszary tematyczne dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Szychta zaliczona!

Uczniowie klas pierwszych po majówce rozpoczęli zajęcia od wycieczki. Zwiedzili podziemny park maszyn górniczych, zlokalizowany w dawnych wyrobiskach kopalni „Królowa Luiza”.
Uczestniczyli w zabawach ze ślonskom godkom, spotkali tajemniczego Skarbnika i skorzystali z pełnej wrażeń przejażdżki kolejką spągową „Karlik”. W Parku 12C pierwszoklasiści poznali zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, odkrywali tajemnice labiryntu oraz zobaczyli z bliska prototyp aparatu fotograficznego z ciemnią fotograficzną. Nie zabrakło też dobrej zabawy – wszyscy ciężko fedrowali w BajtelGrubie – zabawkowej mini-kopalni pełnej ruchomych urządzeń.
Zdradzimy, że dzięki wzajemnej współpracy urobek za pomocą szybu trafił na powierzchnię! Szychta zaliczona!

32072872 1676704599074108 4383622469030772736 n

Programowanie i robotyka w edukacji wczesnoszkolnej

Nasza szkoła nieustannie wzbogaca zaplecze dydaktyczne i dba o kompetencje nauczyciele, tak aby były zgodne z bieżącymi wymaganiami stawianymi przez MEN i światowymi trendami w edukacji.
Wczoraj nasza nauczycielka uczestniczyła w Krakowie w szkoleniu podnoszącym kompetencje cyfrowe - "Programowanie i robotyka w edukacji wczesnoszkolnej".
Tematyka szkolenia obejmowała m.in. nowe technologie w praktyce szkolnej, robotykę oraz logiczne i algorytmiczne myślenie w nauczaniu dzieci, a także wykorzystanie robota - Ozobota i jego programowanie.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska