Pasowanie na Czytelnika

Kategoria: Szkoła Podstawowa nr 37
Opublikowano
 
15 lutego 2018r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klasa 1a i 1b, zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.
W magiczny świat książek wprowadziła ich starsza koleżanka Ola. Po wysłuchaniu wierszyka  dzieci odgadywały prawdziwe tytuły wylosowanych bajek. Następnie dzieci chwaliły się swoją wiedzą na temat poszanowania książek i poznały zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Na zakończenie uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki oraz zostali pasowani na czytelników.

Miłym gestem był podarunek dla biblioteki, którym była nowa książka. Na pamiątkę pasowania uczniowie otrzymali dyplomy i zakładki do książek. Chętni czytelnicy wypożyczyli wybrane przez siebie książki.

Mamy nadzieję, że młodzi czytelnicy rozbudzili w sobie potrzebę czytania i chętnie bedą poznawać nowych bohaterów książkowych. 
 
  
 
Opracowała: Teresa Kasza