Szkoła Podstawowa nr 37 w Zabrzu

21616204 1458952954182608 5020157821724641101 n

Zwycięstwo młodych tancerzy!

Drugoklasiści reprezentujący naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Tańca organizowanym przez Klub Taneczny Forum Zabrze zwyciężyli pokonując między innymi szkoły z Zabrza i Rudy Śląskiej.

Gratulujemy młodym tancerzom i życzymy dalszych sukcesów!

85229569 2739104076167483 8657399629047922688 o

Debiut uczniów kl.V a na deskach teatru!

3Dnia 11 grudnia uczniowie klasy 5 a wzięli  udział
w XI edycji WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU NA MAŁĄ FORMĘ
TEATRALNĄ O CHARAKTERZE PROFILAKTYCZNYM „PROFORMA”.

Celem konkursu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży zachowań wyrażających empatię, koleżeństwo, współpracę, dobrą komunikację, pomoc i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka oraz wskazywanie korzyści płynących ze zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od alkoholu, narkotyków, e-uzależnień, „dopalaczy” i innych substancji psychoaktywnych.

W skład zespołu teatralnego weszło osiem osób: Marta, Magda, Emilka, Wiktoria, Kuba, Szymon, Krzysiek i Dominik.  Zaprezentowały one sztukę pt. „Cudowny lek”.

Występ na deskach teatru Pałacu Młodzieży w Katowicach był dużym przeżyciem, biorąc pod uwagę fakt, że nasi uczniowie wystąpili w profesjonalnym teatrze, na bardzo dużej scenie, przed sporą publicznością i przed jury. Była to też okazja, żeby zobaczyć teatr z drugiej strony widowni, czyli od kulis.

Pozostali uczniowie z kl.V a oglądali występ kolegów i innych zespołów z widowni. Tym samym mogli zapoznać się ze sztukami szkolnych teatrów poświęconymi profilaktyce uzależnień i zobaczyć, jak różnorodnie ta tematyka została pokazana.

W konkursie wzięło udział 350 uczestników, ponad 40 zespołów z województwa śląskiego.  Konkurencja była ogromna, ale możemy być zadowoleni, bo nasz występ był nader udany!

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w styczniu.

Z życia świetlicy - wyróżnienie w konkursie na szczeblu wojewódzkim!

Uczniowie klas drugich w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Katowicach.
Tytuł konkursu brzmiał: „Radca prawny na Śląsku. Zawód zaufania publicznego”.

Temat był bardzo trudny, zwłaszcza dla tak małych dzieci, ale po wielu godzinach przygotowań powstały bardzo ciekawe prace.

Do reprezentowania naszej szkoły, ale i miasta, bo konkurs odbywał się na szczeblu wojewódzkim, wybrano prace Madzi, Zosi, Emilki i Julki oraz pracę zespołową.

Nasza szkoła – SP 37 – otrzymała wyróżnienie!

O konkursie można przeczytać tutaj:

A to nasze prace: