Kolejna Misja EarthKAM by NASA za nami!

Nadrzędna kategoria: Oferta Gimnazjum nr 2 Kategoria: Klasa GLOBTROTERA

Globtroterzy z Dwójki już trzeci raz wzięli udział w projekcie EarthKAM - Mission 56, Luty, 2017.

Zdjęcia Ziemi, zostały wykonane na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS na specjalne zamówienie uczniów Gimnazjum nr 2 w Zabrzu.

Jest to projekt Fundacji imienia Sally Ride - pierwszej amerykańskiej astronautki.

Nazwa projektu – EarthKAM – w rozwinięciu oznacza Earth Knowledge Acquired by Middle school students.

Polega on na fotografowaniu powierzchni Ziemi za pomocą kamery umieszczonej na orbitalnej stacji ISS.

W ramach projektu uczniowie z całego świata zgłaszają propozycje wykonania z orbity fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi. Zazwyczaj przeprowadzane są cztery tego typu misje w ciągu roku. Zgłoszenia są przekazywane do kamery pracującej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), która po wykonaniu zdjęć przekazuje je na Ziemię, a następnie uczniowie mogą je oglądać i analizować poprzez witrynę internetową projektu.

Projekt jest przewidziany dla uczniów w wieku gimnazjalnym.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska