Klasa GLOBTROTERA

planet earth

W klasie GLOBTROTERA proponujemy od pierwszej klasy dodatkowe zajęcia
z języka angielskiego oraz informatyki.
Natomiast w klasie drugiej i trzeciej dodatkową godzinę geografii.
W tej klasie będziesz realizować projekty międzynarodowe, np.:
GLOBE Program, e-Twinning oraz autorskie projekty nauczycieli łączące podróże, języki i zastosowanie nowych technologii.

Jeżeli jesteś ciekawy świata i lubisz pokazywać, na co się stać - ta klasa jest właśnie dla Ciebie!!!

ERIS Project - kolejny etap

ERISProject - rozpoczął się kolejny etap projektu,

w którym klasa 3b Globtroterska bierze udział od zeszłego roku.

Uczestniczyliśmy już w lekcji geografii on-line prowadzonej
w języku angielskim przez naukowców
Uniwersytetu Bukareszteńskiego - partnera projektu -
na temat wiatru i fal morskich - "Wind and waves" .

Wiedzę zdobytą podczas lekcji mogliśmy sprawdzić z zastosowaniem Kahoot .

Tropem Nauki w Krakowie

Wyjazd klasy 3b globtroterskiej do Krakowa w celu poznania sylwetki Mikołaja Kopernika, historii średniowiecznego Krakowa oraz polskich tradycji świątecznych.
Uczniowie wzięli udział w wyjątkowych zajęciach w Collegium Maius pt: "Mikołaj Kopernik - bystrżak z astronomii" , w interaktywnej wystawie pt:"Nauki dawne i niedawne" , zeszli pod krakowski rynek do interaktywnego muzeum ukazującego Kraków i życie jego mieszkańców od czasów średniowiecza oraz poznali polskie tradycje bożonarodzeniowe uczestnicząc w ogólnopolskiej wystawie szopek na rynku w krakowie.
Piękna pogoda i dobre humory dopisywały podczas całego dnia :)

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Nowy projekt! Zasoby Europeana w edukacji!

Kolejne warsztaty doskonalenia zawodowego nauczycieli w Brukseli w siedzibie European Schoolnet i kolejne wyzwania przed naszymi uczniami.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Lekcja geografii w terenie!

Piękna, polska złota jesień!

Klasa 3b gimnazjum - Klasa Globtrotera - uczestniczyła wczoraj w lekcji geografii w terenie - zwiedzaliśmy Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach - Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Trasa turystyczna, którą pokonalismy,  znajduje się pomiędzy szybami Ewa (1826, głębokość 20 m) i Sylwester (1828, głębokość 30 m) i ma 600 m długości.  Podczas wycieczki, która odbywała się łodziami, obserwowaliśmy m.in. niewielkie, tworzące się współcześnie stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej.

Na zakończenie  wspólnie biesiadowalismy przy ognisku w Leśniczówce w Reptach Śląskich.

Wyjątkowo przyjemny wyjazd! :)

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Kolejna Misja EarthKAM by NASA za nami!

Globtroterzy z Dwójki już trzeci raz wzięli udział w projekcie EarthKAM - Mission 56, Luty, 2017.

Zdjęcia Ziemi, zostały wykonane na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS na specjalne zamówienie uczniów Gimnazjum nr 2 w Zabrzu.

Jest to projekt Fundacji imienia Sally Ride - pierwszej amerykańskiej astronautki.

Nazwa projektu – EarthKAM – w rozwinięciu oznacza Earth Knowledge Acquired by Middle school students.

Polega on na fotografowaniu powierzchni Ziemi za pomocą kamery umieszczonej na orbitalnej stacji ISS.

W ramach projektu uczniowie z całego świata zgłaszają propozycje wykonania z orbity fotografii określonych punktów na powierzchni Ziemi. Zazwyczaj przeprowadzane są cztery tego typu misje w ciągu roku. Zgłoszenia są przekazywane do kamery pracującej na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), która po wykonaniu zdjęć przekazuje je na Ziemię, a następnie uczniowie mogą je oglądać i analizować poprzez witrynę internetową projektu.

Projekt jest przewidziany dla uczniów w wieku gimnazjalnym.