Geografia

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE Z GEOGRAFII

Pani Katarzyna Kwiatek-Grabarska

ZAJĘCIA MOGĄ ODBYWAĆ SIĘ O GODZINIE 14.25 W SALI 41 od poniedziałku do czwartku.

Proszę kotaktować się z nauczycielem w celu umówienia.

ZAGADNIENIA DO SPRAWDZIANÓW Z GEOGRAFII

MAPA ŚWIATA - obiekty podstawowe

MAPA ŚWIATA - QUIZ INTERAKTYWNY

4 edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego pt: "W 90 minut dookoła świata - przystanek Azja"

06 czerwca 2016r. odbyła się w murach ZSO nr 5 w Zabrzu 4 edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego dla uczniów szkół gimnazjalnych pt: "W 90 minut dookoła świata - przystanek Azja".
Gościliśmy uczniów z zabrzańskich gimnazjów. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące Azji oraz musieli wykazać się również wiedzą ogólnogeograficzną.
Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki!
Pierwsze 2 miejsca zajęły reprezentantki Gimnazjum nr 1 zdobywając 85 i 80 punktów na 89 możliwych do zdobycia, a miejsce 3 uczennica Publicznego Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. Św. Dominika Savio, również uzyskując świetny wynik - 70 punktów.
Pamiątką po 4 edycji będzie poster wykonany przez wszystkich uczestników konkursu!
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

8 edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego: "Jak dobrze znasz Ziemię?"

30 maja 2016r. odbyła się już 8 edycja Miejskiego Konkursu Geograficznego: "Jak dobrze znasz Ziemię?".
Gościliśmy uczniów z szkół podstawowych w Zabrzu, szczególnie zainteresowanych treściami geograficznymi na przedmiocie przyroda.
Konkurs składał się z części pisemnej - eliminacyjnej oraz z części finałowej, mającej formę turnieju.
W przerwie uczestnicy przeszli do sali informatycznej, gdzie ćwiczyli swoją wiedzę geograficzną korzystając z aplikacji "How well do you know your world?", uzyskując bardzo wysokie wyniki!
Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy!
Poziom konkursu był wyjątkowo wysoki.

Finałową trójkę stanowią reprezentanci SP 14 i SP 6 w Zabrzu!

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Najlepszy GLOBTROTER szkoły wyłoniony!

No i nadszedł ten moment!

Najlepsi, wyłonieni w eliminacjach, globtroterzy gimnazjum, rywalizowali dzisiaj o tytuł

Najlepszego Globtrotera szkoły 2016!

Maciek, Tomek, Dominik, Marta, Karol, Szymon i aplikacja "How well do you know your world?"

Zwyciężył Tomek z wynikiem 407 136 punktów, pobijając swój życiowy rekord!

Bardzo wysokim wynikiem
i jednocześnie 2 miejscem może pochwalić się też Karol - 390 270
!

Wielkie brawa i gratulacje dla zwycięzcy
i wszystkich finalistów!

Zajęcia "kolorowa chemia" oraz "rozpoznawanie skał" na UŚ

Dzisiaj uczniowie klasy globtroterskiej oraz klasy patronackiej uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu.
Miały one charakter ćwiczeń, a ich celem była praktyczna nauka rozpoznawania skał, czyli wcielenie się w rolę młodego geologa oraz za sprawą zajęć z serii "kolorowa chemia" - w młodego chemika :)

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Katastrofy naturalne - uczniowie na wykładzie dr Andrzeja Boczarowskiego na WNoZ

03 grudnia 2015 r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Nauk o Ziemi w Sosnowcu.
Celem wyjazdu był udział w wykładach dr Andrzeja Boczarowskiego na temat katastrof nauturalnych na Ziemi, w tym: tektonika płyt litosfery, plutonizm, wulkanizm oraz zagadnień ewolucji.
Wykłady miały niepowtarzalny charakter multimedialny.