Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne

Mikołajkowy rajd SKKT

5 grudnia odbył się trzeci w tym roku szkolnym rajd SKKT do Goczałkowic.
Przeszliśmy trasę od Goczałkowic Zdroju, wzdłuż zbiornika Maciej do Jeziora Goczałkowickiego, które jest zbiornikiem zaporowym na Wiśle i stanowi główny zapas wody dla mieszkańców Górnego Śląska.
Następnie udaliśmy się do Ogrodów Kapiasa na spotkanie z Mikołajem.
Dopisywała piękna, słoneczna pogoda.

Drugi rajd górski SKKT - Szyndzielnia-Klimczok

24 pażdziernika 2015 roku uczniowie uczestniczyli w drugim rajdzie górskim Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego.

Tym razem celem była Szyndzielnia - 1028 m n.p.m. – szczyt w Beskidzie Śląskim, wznoszący się tuż na północ od Klimczoka, usytuowany pomiędzy dolinami Olszówki, Wapienicy i Białki w granicach administracyjnych miasta Bielska-Białej.
Następnie przeszliśmy do Schroniska PTTK pod Klimczokiem.
Tam odbyły się warsztaty czytania mapy oraz obsługi urządzeń i aplikacji mobilnych służących do orientacji w terenie i nawigacji.

Podziwialiśmy wspaniałą polską, złotą jesień - pogoda, jak na koniec października była wyjątkowa!

Inauguracja Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego w roku szkolnym 2015/2016

Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze zainaugurowało rok szkoły 2015/2016 corocznym RAJDEM UCZNIÓW, NAUCZYCIELI I ABSOLWENTÓW DWÓJKI NA RÓWNICĘ!

18 września 2015r. z Zabrza wyruszyliśmy do Ustronia. Pierwszym etapem podróży były Katowice. Odbyliśmy godzinny spacer po ścisłym centrum miasta, poznając jednocześnie fragmenty jego historii. O godzinie 11 dotarłiśmy pociągiem do Ustronia-Polany, skąd wyruszyliśmy zielonym szlakiem na Równicę - szczyt górski o wysokości 885 m n.p.m. w odgałęzieniu Pasma Wiślańskiego w Beskidzie Śląskim, położony pomiędzy dolinami Wisły i Brennicy.

Na Równicy mieliśmy czas na posiłek i o godzinie 15.30 wyruszyliśmy szlakiem czerwonym w dół do Ustronia - Zdroju, gdzie wsiedliśmy do pociągu i po kilku godzinach podróży, o godzinie 20.30 wróciliśmy do Zabrza.

Impreza była bardzo udana pomimo niezbyt sprzyjającej aury. Cały dzień podchodziliśmy w chmurach, ale nie padało. Było za to bardzo przyjemnie i wesoło!