27 marca 2017 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 podpisał umowę z Wydziałem Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

Celem współpracy jest popularyzacja kształcenia technicznego.

ZSO nr 5 kładzie szczególny nacisk na działalność klas STEM, w związku z tym współpraca    z Politechniką ma  duże znaczenie w procesie kształcenia uczniów deklarujących chęć poszerzania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań. Szkoła proponuje uczniom wycieczki dydaktyczne, udział w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Śląskiej oraz zajęcia warsztatowe w  pracowniach specjalistycznych i laboratoriach.

Zdjęcia: Wydział Górnictwa i Geologii, Politechnika Śląska

Porozumienie o współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach!

Celem współpracy jest popularyzacja kształcenia technicznego.

Zdjęcia: Wydział Górnictwa i Geologii, Politechnika Śląska

Opracowała: Agnieszka Gurnacz