"Patriota i patriotka XXI wieku"

Uczniowie klasy 1a, 1b i 4 Szkoły Podstawowej nr 37 w dniach 8 i 9 listopada brali udział w warsztatach pt. "Patriota i patriotka XXI wieku".

Zajęcia przygotowali i przeprowadzili ich starsi koledzy z klasy 2a LO:
Weronika, Monika, Marta, Szymon i Kuba.

Każda klasa otrzymała do rozwiązania karty pracy z pięcioma ciekawymi zadaniami.
Dzięki nim uczniowie dowiedzieli się czym jest patriotyzm, jak współcześnie zachowuje się patriota, jaka jest historia polskich symboli narodowych, dlaczego niepodległość jest dla nas taka ważna, kto to jest bohater i który z Polaków zasłużył na to miano.

Na koniec każdy z uczniów w nagrodę za pracę i zaangażowanie otrzymał słodką niespodziankę.

Wszyscy świetnie się bawili, a co najważniejsze wiele się nauczyli.

Opracowała: Aleksandra Potoczny-Gajewska

WZOROWA ŁAZIENKA

Szanowni Państwo,
nasza szkoła (SP 37) przystąpiła do akcji WZOROWA ŁAZIENKA organizowanej przez firmę DOMESTOS.
Celem jest uzyskanie funduszy na remont łazienek SZKOLNYCH. Prosimy Państwa o oddawanie głosów na stronie

a) W pierwszym etapie należy wybrać galerię Szkoły, na którą chce się oddać głos i kliknąć w przycisk Zagłosuj w galerii na Stronie Internetowej, zaakceptować regulamin oraz podać adres e-mail, na który zostanie niezwłocznie wysłany przez Organizatora specjalny, unikatowy kod weryfikujący;

b) W drugim etapie należy wpisać w dedykowane pole na stronie internetowej kod weryfikujący, który został wysłany na podany wcześniej (w pierwszym etapie) adres email, po czym należy kliknąć na stronie internetowej w pole Potwierdź głos.

Prawidłowe przepisanie kodu i podanie prawidłowych danych będzie skutkowało oddaniem ważnego głosu. Jeden głos Głosującego zapewnia Szkole 1 głos w Programie.

Głosować można codziennie.

Pomóż uczniom SP 37 wygrać sprzęt sportowy!

Budzimy w dzieciach tenisową pasję!

"Dzieciaki do Rakiet" to ogólnopolska akcja Banku BGŻ PNB PARIBAS mająca na celu popularyzację tenisa wśród dzieci w wieku 5-12 lat oraz ich rodziców.
Tenis to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Każdy może w nią grać!

Nasi uczniowie SP 37 biorą udział w walce o sprzęt sportowy.

Prosimy o wsparcie dla nich - należy kliknąć w link, zagłosować w klikając w czerwone serduszko, polubić i udostępnić.

Uroczyste ślubowanie

Dnia 13 października 2017 r. przeżywaliśmy ważne wydarzenie.
Uczniowie klas pierwszych, klasy czwartej i siódmej Szkoły Podstawowej nr 37 oraz klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego zostali oficjalnie przyjęci do naszej szkolnej społeczności.

Najpierw na uroczystości w auli spotkali się uczniowie szkoły podstawowej, wraz z zaproszonymi rodzicami, wychowawcami oraz dyrekcją naszego zespołu. Uczniowie przygotowali małą artystyczną niespodziankę, którą zaprezentowali przed oficjalnym ślubowaniem. Każda z klas pierwszych zaśpiewała piosenkę z motywem szkolnym, a uczniowie klasy czwartej przedstawili poetycką wizję końca wakacji i początku drogi w nowej szkole. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie, a po nim pasowanie na ucznia, którego dokonała osobiście pani dyrektor naszego zespołu , co wzbudziło najżywsze zainteresowanie wśród dzieci.
Każdy z uczniów na zakończenie uroczystości otrzymał imienny akt nadania miana ucznia Szkoły Podstawowej nr 37.
Miłą niespodziankę sprawili nam pierwszoklasiści, którzy zaśpiewali jeszcze dla nas – już połączonymi siłami- ciepłą piosenkę o wartości przyjaźni.

Następnie mieli swoją uroczystość siódmoklasiści oraz licealiści. Ślubowanie także dla nich było ważnym przeżyciem.

Cieszymy się, iż mogliśmy przyjąć do naszej społeczności młodych ludzi, którzy wyznaczać będą odtąd z nami wspólne drogi do kolejnych sukcesów.

Opracowała: Mirella Grzanka