Elektropiknik 2016

4 czerwca 2016 roku na terenie boiska szkolnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu odbył się IV Elektropiknik. Jak zawsze celem wiodącym była zbiórka śmieci elektrycznych i elektronicznych od okolicznych mieszkańców.
W sposób twórczy, kreatywny, naukowy włączyli się uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. Można było uczestniczyć w warsztatach geograficznych i poznać minerały, ich właściwości. Matematycznie można było rozwijać wyobraźnię przestrzenną poprzez budowanie brył z gazet. Gazety okazały się również świetnym materiałem do produkcji kwiatów, wianków, poezjoterapii. Na stoisku biologicznym uczennice prezentowały preparaty biologiczne. Poloniści i bibliotekarze ożywiali książki, które dla jednych nie mają wartości, a inni nadadzą im nowe życie. Językowcy zaproponowali moc zabawy, nauki.
Reklamowała się klasa patronacka Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca, uświadamiając zainteresowanych tematem transplantacji.
Szkolna grupa pierwszej pomocy prezentowała resuscytację.
Wszystko to odbywało się w oprawie rozgrywek sportowych - zawodów piłki nożnej.
Cudowny, piękny, słoneczny czerwcowy dzień.

Do zobaczenia za rok!