Uczniowie klasy 2b - globtroterskiej w projekcie ERIS Project!

Do tej pory klasa 2b Gimnazjum nr 2 w Zabrzu wzięła udział w 4 z 5 lekcji testowych przeprowadzanych on-line, w ramach realizacji międzynarodowego projektu ERIS Project.

Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz podjęciem kariery naukowej poprzez opracowanie, pilotażowe wdrożenie i upowszechnienie pakietów edukacyjnych i materiałów metodycznych pozwalających na wykorzystywanie wyników badań naukowych w praktyce szkolnej w 3 krajach europejskich.
W projekcie biorą udział nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i uczniowie z co najmniej 30 szkół: 5 gimnazjów i 5 szkół ponadgimnazjalnych z każdego kraju partnerskiego: Polski, Rumunii i Francji.

Lekcje prowadzą naukowcy z Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

#STEM #STEMAlliance #Scientix #ERISProject #Erasmus http://eris-project.eu/index.php/en/about-2/

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Project ERIS - pierwsza lekcja on-line za nami.

Wczoraj odbyła się pierwsza lekcja on-line 14705664 1067402103376747 7177175801748130998 n
przeprowadzona w ramach realizacji
międzynarodowego projektu - ERIS Project,
w którym uczestniczy klasa 2b - globtroterska.

Tematem lekcji było promieniowanie ultrafioletowe.

Zajęcia prowadzili specjaliści z Instytutu Geofizyki PAN z Warszawy.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska