Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetudbi (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet".

Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

Co roku organizatorzy DBI zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do organizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Każdego roku podejmujemy następujące działania:

• przeprowadzamy lekcje wychowawcze na temat bezpieczeństwa w Internecie
  • przeprowadzamy prelekcje dla rodziców z pokazem filmów i materiałów "Stop cyberprzemocy"
  • przeprowadzamy konkurs wśród młodzieży,
  • przeprowadzamy szeroką akcję informacyjnej na terenie szkoły - wykonanie gazetki szkolnej, ulotek informacyjnych, przygotowanie emotikonów przez uczniów i rozmieszczenie ich na terenie całej szkoły.
  • organizujemy spotaknia z przedstawicielami prawa

DBI 2017

"CYBERNAUCI" w Dwójce!

Już niebawem rozpoczną się w naszej szkole profesjonalne warsztaty dla całej społeczności szkolnej, które zrealizowane będą w ramach ministerialnego Programu #Cybernauci !

Cybernauci to kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas.

Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Do osiągnięcia celu przyczyni się realizacja warsztatów w szkołach w całej Polsce dla wszystkich grup docelowych. Dodatkowo przygotowaliśmy materiały uzupełniające przygotowane z myślą o wszystkich odbiorcach.

zal3

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu już 6 lutego!

Zabrzańska DWÓJKA każdego roku bierze udział w międzynarodowej akcji -
Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzony jest na całym świecie w lutym!

W tym roku również zgłosiliśmy swoje inicjatywy!

Jedną z nich są profesjonalne warsztaty dla całej społeczności szkolnej - uczniów, nauczycieli i rodziców, które przeprowadzi
Fundacja Nowoczesna Polska w ramach Projektu CYBERNAUCI finansowanego
przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Opracowała: Katarzyna Kwiatek-Grabarska

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017 - podsumowanie!

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetudbi (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet".

Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

Każdego roku podejmujemy w szkole następujące działania:

• przeprowadzamy lekcje wychowawcze na temat bezpieczeństwa w Internecie
  • przeprowadzamy prelekcje dla rodziców
  • przeprowadzamy konkurs wśród młodzieży,
  • przeprowadzamy szeroką akcję informacyjnej na terenie szkoły
  • organizujemy spotaknia z przedstawicielami prawa

W tym roku szkolnym Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł 7 lutego 2017 roku.

Z tej okazji przeprowadziliśmy szereg inicjatyw, które zostały zgłoszone u międzynarodowego organizatora Safer Internet Day 2017 i znalazły się na mapie inicjatyw światowych!

Były to między innymi:

sesja posterowa, ciekawe lekcje wychowawcze, prelekcje dla rodziców, spotkanie z przedstawicielami Policji oraz konkurs dla uczniów szkoły!

Szkolną Internautką najlepiej znającą zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sieci okazała się Kamila K. z klasy In!
Gratulujemy!!!

Naszym wydarzeniem zainteresowała się również Telewizja Zabrze