Podsumowanie WOŚP w Dwójce!

Nadrzędna kategoria: Pomagamy Kategoria: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Spieszymy donieść, iż 10.01.2015 r. II LO i Gimnazjum nr 2 w Zabrzu miały zaszczyt i wielką satysfakcję zagrać z WOŚP. Już w piątek rozegraliśmy turniej piłki siatkowej, a nasi kwestarze ruszyli
z puszkami, apelując o grosik na szczytny cel do każdego ucznia i nauczyciela. W sobotę w ZSO nr 5 w Zabrzu społeczność szkolna i  mieszkańcy Zabrza wysłuchać mogli koncertu, na którym energetycznie zagrały Meinusch Project i zespół Demoralizator, a także soliści i zespoły dbające o klimatyczne nastroje słuchaczy: Tosia Szostak, Kamil Nych, Aleksandra Werszner, Damian Zwoliński, Justyna Zwolińska. Muzyka rozbrzmiewała w murach Dwójki od 17.00 do 23.00.
Podczas licytacji wspaniałych gadżetów orkiestrowych i podarowanych nam przez Górnik Zabrze przedmiotów kolekcjonerskich udało się zebrać ponad 1100 zł. W puszkach zaś naliczyliśmy 652,74 zł,  a podczas Turnieju Piłki Siatkowej: 153,2 zł. Co razem ostatecznie daje kwotę...1905,94zł.!!! Pieniądze zbieraliśmy zgodnie z celem 23. Finału WOŚP dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Także wbrew defetystom i na przekór hejterom udało nam się zorganizować imprezę, tym samym dowiedliśmy, że duch w narodzie nie ginie, a w młodzieży drzemie ogromny potencjał!
Już dziś deklarujemy, że w przyszłym roku znów zagramy!
A sama WOŚP niech gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Wszystkim, którzy pomogli w naszej akcji i wszystkim darczyńcom - dziękujemy!