Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

WOŚP w Dwójce - podsumowanie

W piątek 8. 01. i poniedziałek 12. 01 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Zabrzu zagrała

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy!indeks

Celem było wsparcie zakupu urządzeń medycznych
dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia
godnej opieki medycznej seniorów.

W piątek zorganizowaliśmy:

- zajęcia relaksacyjne
- szkolne karaoke
- turniej siatkówki
- spotkania przybliżające ideę i dokonania Orkiestry

Zapoznaliśmy się, dzięki Adrianowi St. (kl. 3cG), Agnieszce J.
i Marcie G. (kl. 2aG) z zasadami pierwszej pomocy.
Piękną oprawę muzyczną spotkań stworzyli Bettina Sz. (kl. 3cG) i Jakub P. (kl. 3aLO).

A później….., później bawiliśmy się podczas rokowego koncertu z młodym  i bardzo
energetycznym zespołem The Branchers z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych w Zabrzu w składzie Natalia i Szymon Gałązka, Tomasz Sowa. Zespół znalazł wśród nas wielu fanów.

Spotkanie zakończył występ duetu Katarzyna W. (kl. Ib LO) i Paweł H. (absolwent naszego gimnazjum, obecnie uczeń I LO).

Cały dzień sprzedawaliśmy ciasta.

W poniedziałek odbyła się wywołująca wiele emocji licytacja darów przekazanych na rzecz Orkiestry.
Jak zwykle dużą popularnością cieszyły się gadżety Górnika Zabrze oraz Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca.

W sumie zebraliśmy 701,43 gr!

Wszystkim dziękujemy, zwłaszcza nie wymienionym z nazwiska, licznym organizatorom, pomocnikom, darczyńcom.
Tym, którzy się pocili i tym którzy się relaksowali.

Bez Waszego zaangażowania Orkiestra by nie zagrała!

Fajnie, że można się bawić i pomagać!

Opracowała: Mariola Chrubasik

Licytacja WOŚP

12541067 866755300108096 4775963104810680949 n

Do licytacji włączyła się również Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca i TAK dla Transplantacji przekazując na ten cel koszulki i gadżety Fundacji!!!

Opracowała: Mariola Chrubasik

Podsumowanie WOŚP w Dwójce!

Spieszymy donieść, iż 10.01.2015 r. II LO i Gimnazjum nr 2 w Zabrzu miały zaszczyt i wielką satysfakcję zagrać z WOŚP. Już w piątek rozegraliśmy turniej piłki siatkowej, a nasi kwestarze ruszyli
z puszkami, apelując o grosik na szczytny cel do każdego ucznia i nauczyciela. W sobotę w ZSO nr 5 w Zabrzu społeczność szkolna i  mieszkańcy Zabrza wysłuchać mogli koncertu, na którym energetycznie zagrały Meinusch Project i zespół Demoralizator, a także soliści i zespoły dbające o klimatyczne nastroje słuchaczy: Tosia Szostak, Kamil Nych, Aleksandra Werszner, Damian Zwoliński, Justyna Zwolińska. Muzyka rozbrzmiewała w murach Dwójki od 17.00 do 23.00.
Podczas licytacji wspaniałych gadżetów orkiestrowych i podarowanych nam przez Górnik Zabrze przedmiotów kolekcjonerskich udało się zebrać ponad 1100 zł. W puszkach zaś naliczyliśmy 652,74 zł,  a podczas Turnieju Piłki Siatkowej: 153,2 zł. Co razem ostatecznie daje kwotę...1905,94zł.!!! Pieniądze zbieraliśmy zgodnie z celem 23. Finału WOŚP dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Także wbrew defetystom i na przekór hejterom udało nam się zorganizować imprezę, tym samym dowiedliśmy, że duch w narodzie nie ginie, a w młodzieży drzemie ogromny potencjał!
Już dziś deklarujemy, że w przyszłym roku znów zagramy!
A sama WOŚP niech gra do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Wszystkim, którzy pomogli w naszej akcji i wszystkim darczyńcom - dziękujemy!

Oj będzie się działo!

Już w najbliższą sobotę, 10.01.2015 r. Finał WOŚP w ZSO nr 5!
Sztab WOŚP w II LO i Gimnazjum nr 2 wsparty przez Górnik Zabrze w osobie pana Bartłomieja Perka, który przybędzie
z prezentami na aukcję.
Od godz. 17.00 Gramy z WOŚP: Przewidujemy występy utalentowanych uczniów Gimnazjum nr 2 i II LO, a także Absolwentów i Sympatyków Dwójki! Wystąpią między innymi: Meinusch Projekt Kamil Nych Antonina Szostak Damian Zwoliński Paweł Oczadly i Michał Rybacki Łukasz Orlik i Karol Rudziński z zespołem Demoralizator od godziny 19.00 występy będą przeplatane licytacją wspaniałych gadżetów orkiestrowych:
koszulki damskiej, koszulki męskiej, torby, kalendarzy, magnesu w kształcie serduszka WOŚP, herbaty.
Dla kibiców Górnika do zdobycia w licytacji: koszulka z podpisamipiłkarzy Górnika Zabrza, kalendarz i kubki klubowe. Oczywiście liczymy na Waszą hojność! Podczas koncertów będzie można zrobić sobie z Jorgusiem zdjęcie, co niewątpliwie będzie fajną pamiątką,
a dla miłośników Górnika, tym większą, że zdjęcie można przecież wrzucić na swoją tablicę.
Wszystkich najserdeczniej zapraszamy!

wosp1

Ceny wywoławcze:
Płyta dvd Leszek Możdżer i Tymon Tymański – 35 zł.
koszulka damska z aplikacjami WOŚP – 25 zł.
koszulka męska z aplikacjami WOŚP – 25 zł.
torba z aplikacjami WOŚP – 15 zł.
Kalendarz WOŚP duży – 15 zł.
kalendarz WOŚP – 15 zł.
magnes w kształcie serduszka WOŚP – 15 zł
herbata – 10 zł.
koszulka z podpisami piłkarzy Górnika Zabrza – 25 zł.
kalendarz Górnika Zabrze – 15 zł.
kubek klubowy Górnika Zabrze – 15 zł.
bezcenny dla maturzystów (szczęśliwy czarny długopis) podarowany przez Panią Dyrektor oraz
wizytownik Pani Dyrektor – 15 zł.

#wosp2015 @WOŚP