Psitulmnie

psitulmnie

3a z wizytą w schonisku "Psitulmnie"

W dniu 16.11.2015r klasa 3a gimnazjum wraz z wychowawcą i pedagogiem szkolnym odwiedziła schronisko dla zwierząt "Psitulmnie" w Biskupicach. Uczniowie przywieźli zwierzętom karmę oraz koce i poduszki.
Uczniowie zostali zapoznani z działalnością schroniska oraz wyprowadzili kilka psów na spacer.

To już druga wizyta uczniów Gimnazjum  nr 2 w Zabrzu w tym roku szkolnym.

Z wizytą w schonisku "Psitulmnie"

Kiedy zorganizowaliśmy w szkole zbiórkę karmy i koców dla zwierząt ze schroniska "Psitulmnie", spodziewaliśmy się, że nasz apel spotka się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.

Rzeczywiście, nasze oczekiwania spełniły się: z kilkoma ciężkimi i sporych rozmiarów torbami mogliśmy pojechać do schroniska, które przy dużej pomocy oraz wsparciu mieszkańców Zabrza i uczniów wielu szkół opiekuje się bezdomnymi zwierzętami, głównie psami i kotami.

Miłym przeżyciem był dla nas spacer z pieskami, które na co dzień pozbawione są takiej przyjemności jak przechadzka ze swoją panią/panem/przyjacielem, a także głaskanie kotków upominającymi się o "mizianie".

Po wizycie w schronisku zadajemy sobie pytanie: Dlaczego tak rzadko zabiera się zwierzęta ze schroniska, jeśli stwarza się ich przyszłym właścicielom tak dobre warunki (darmowa sterylizacja, szczepienia itp.).
Może po obejrzeniu tych zdjęć ktoś zabierze pod swój dach jakiegoś pieska lub kotka?

Zachęcamy Was do systematycznego przynoszenia tego, co moze się w schronisku przydać.

Pomagamy podopiecznym "Psitulmnie"!

Dzisiaj odwiedziliśmy schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu - Biskupicach. Przekazaliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy, którą dzięki WAM zebraliśmy. Podopieczni "Psitul mnie", dzięki Wam będą mieli pełne brzuszki.
DZIĘKUJEMY i liczymy na równie wielki odzew w przyszłym roku szkolnym!