"Transplantacja - Twoje TAK ma moc"

Nadrzędna kategoria: Patronat Fundacji ŚCCS Kategoria: Prelekcje, spotkania, wykłady

"Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów".

Dziś odbyła się konferencja "Transplantacja - Twoje TAK ma moc".
Uczniowie liceum mogli dowiedzieć się wielu ważnych rzeczy na temat transplantacji narządów, dawców, biorców i dylematów moralnych związanych z tym tematem. W bardzo obrazowy i rzeczowy sposób temat zaprezentowała Pani dr med. Sylwia Sekta, koordynator regionalny POLTRANSPLANT oraz Pani mgr Bogumiła Król, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Bardzo poruszające okazały się wyznania i doświadczenia Pana Arkadiusza, pacjenta po przeszczepie serca. Finałowy film "Historia pewnego serca" poruszyła wielu uczniów.
Serdecznie dziękujemy Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca za tak ważny temat.

TVZ o nas:

Opracowała: Agnieszka Twardowska